Facebook Google+ Twitter

Rosyjska prasa martwi się spadającą cenę ropy

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-10-17 08:43

Rosyjskie media zastanawiają się, jak spadek cen ropy odbije się na gospodarce. Gazety zwracają uwagę, że rosyjska ropa kosztuje obecnie 64 dolary za baryłkę, podczas gdy w przyszłorocznym budżecie prognozowano, iż będzie to 70 dolarów.

Dziennik „Izwiestia" uspokaja, że część strat spowodowanych spadkiem cen ropy zostanie zrekompensowanych wzrostem wpływów z eksportu gazu. Ten surowiec jest sprzedawany w oparciu o długoletnie kontrakty i obecnie jego cena osiągnęła maksimum. W razie czego dziura budżetowa będzie uzupełniania z Funduszu Rezerwowego, którego ma wystarczyć nawet na 2 lata kryzysu.

Gazeta „Kommiersant" zwraca uwagę, że duże rosyjskie firmy inwestycyjne zapowiadają zwolnienia pracowników. Według ocen bez pracy może zostać nawet 50 procent menedżerów pracujących na rynku finansowym.

Dziennik „Komsomolskaja Prawda" informuje, że Rosjanie zaczynają robić zapasy podstawowych produktów - soli, mąki i kasz. Według gazety robią to niepotrzebnie, gdyż należy oczekiwać spadków cen produktów. Duże sieci handlowe są obciążone długami i aby zdobyć klientów, będą obniżały ceny towarów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.