Facebook Google+ Twitter

Rosyjska prasa o tarczy

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-07-31 10:18

Gazeta „Izwiestia" pisze, że planowana budowa elementów amerykańskiej tarczy antyrakietowej w Europie na razie nie stwarza niebezpieczeństwa dla Rosji. Moskiewski dziennik podkreśla jednak, że w przyszłości nie można wykluczyć takiego zagrożenia. Dlatego Rosja powinna szukać sposobów zmniejszenia niebezpieczeństwa.

Gazeta pisze, że można to skutecznie osiągnąć przynajmniej dwoma sposobami. Pierwszy to wyposażenie rosyjskich jednostek w nowocześniejszy sprzęt rakietowy. Wojska obrony powietrznej otrzymałyby najnowsze wyrzutnie systemu „Topol-M", przystosowane do przenoszenia głowic jądrowych. Startują znacznie szybciej niż pociski starszego typu, więc trudniej wykryć je radarem.

Rosyjskie okręty podwodne typu „Delta-4" wyposażono by w nowe pociski międzykontynentalne, a 6 nowych okrętów typu „Borei" - w rakiety „Buława". Każda z nich może zabrać do 10 głowic nuklearnych.

Według gazety drugi wariant ochrony Rosji, mógłby polegać na rozmieszczeniu w pobliżu jej granic najnowszych operacyjno-taktycznych wyrzutni rakiet „Iskander". Są one równie trudne do przechwycenia jak pociski „Topol-M". Jak informuje rosyjski dziennik rakiety „Iskander" lecą z ogromną prędkością i manewrują podczass lotu. Mogą niszczyć cele naziemne odległe o 300 kilometrów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.