Facebook Google+ Twitter

Rosyjska prasa o unijnym szczycie

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-03-21 08:39

Rosyjski dziennik „Kommiersant" pisze, że na szczycie Unii Europejskiej podjęto dwie ważne decyzje, które raczej nie cieszą Moskwy. Chodzi o włączenie Białorusi do programu „Partnerstwo Wschodnie" i o przeznaczenie 200 milionów euro na program budowy gazociągu Nabucco.

„Kommiersant" określa Nabucco mianem „antyrosyjskiego" gazociągu. Jeśli zostanie zbudowany, to będzie nim przesyłany gaz z państw rejonu Morza Kaspijskiego do Europy z ominięciem Rosji.

„Kommiersant" w podobnym duchu ocenia unijny projekt „Partnerstwo Wschodnie" twierdząc, że ma on na celu „miękkie wyprowadzenie" jego uczestników , a więc Armenii, Azerbejdżanu, Białorusi, Gruzji, Mołdawii i Ukrainy, spod wpływów Moskwy.

Anonimowy przedstawiciel administracji prezydenta Białorusi powiedział gazecie, że przyłączenie Mińska do projektu „Partnerstwo Wschodnie „pomoże przełamać stereotyp Białorusi jako ostatniej dyktatury w Europie". Białoruski urzędnik zwrócił uwagę, że na Unię Europejską przypada 44 procent białoruskiego eksportu i jest ona drugim - po Rosji - partnerem handlowym Białorusi.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.