Facebook Google+ Twitter

Rosyjska prasa o wyborach na Ukrainie

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-02-06 10:42

Rosyjska prasa komentuje nastroje na Ukrainie przed jutrzejszą II turą wyborów prezydenckich.

Dziennik "Kommiersant" zwraca uwagę, że Ukraina ostatni dzień kampanii zastanawiała się czy dojdzie do powtórki demonstracji z czasów pomarańczowej rewolucji na głównym placu Kijowa, Majdanie. Gazeta podkreśla też, że do końca kampanii lider Partii Regionów Wiktor Janukowycz miał niewielką przewagę nad swoją rywalką Julią Tumoszenko.

"Kommiersant" pisze, że ostatnie badania opinii publicznej przeprowadzone przez Blok Julii Tymoszenko pokazały 12 procentową przewagę w wyścigu o fotel prezydenta Wiktora Janukowycza nad obecną premier Ukrainy. Podobne badania które przeprowadziła Partii Regionów pokazały, że różnica wynosi aż 16 procent.

Rosyjska gazeta zwraca uwagę, że w trakcie wyborów różnica ta zapewne się zmniejszy, ale nie tak bardzo by zagrozić zwycięstwu Janukowycza. Wygraną lidera Partii Regionów prognozuje również Konstantin Zatulin. Deputowany do Dumy Państwowej z ramienia prorządowej partii "Jedna Rosja" w wywiadzie dla gazety "Komsomolskaja Prawda" powiedział, że jego zdaniem Wiktor Janukowycz zachowa 10-procentową przewagę nad Tymoszenko.

Wybrane dla Ciebie:


Tagi: Ukraina wybory


Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.