Facebook Google+ Twitter

Rosyjska prasa o Zyzaku i Wałęsie

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-04-03 09:10

Polskie spory dotyczące najnowszej publikacji o Lechu Wałęsie dotarły do Moskwy. Rządowa "Rossijskaja Gazeta" pisze: "były bohater Polski Lech Wałęsa stał się głównym bohaterem całej serii skandalicznych książek".

Według dziennika, "próba zapełnienia luki w życiorysie bohatera narodowego, którym a priori jest Wałęsa, zakończyła się głośnym skandalem". Gazeta, opisując główne zarzuty wobec byłego lidera "Solidarności", dodaje, że oburzenie 65-letniego Wałęsy można zrozumieć.

Prezes zarządu wydawnictwa, staraniem którego publikacja o Wałęsie ujrzała światło dzienne, polemizuje z zarzutami na łamach "Rossijskoj Gaziety". Zuzanna Dawidowicz argumentuje, że autor pracował nad biografią Wałęsy pod kierownictwem znanych historyków profesora Andrzeja Nowaka i doktora Henryka Głębockiego.

Z kolei, Lech Wałęsa powiedział rosyjskiej gazecie, że jest oburzony - jak stwierdził - "zmyślonymi, wstrętnymi i barbarzyńskimi oskarżeniami". Podkreślił, że atak miał miejsce ze strony demokratycznych struktur o które walczył.

"Rossijskaja Gazeta" zatytułowała artykuł poświęcony byłemu prezydentowi Polski: "Wąsaty", gdzie słowo "wróg" zostało ujęte w cudzysłów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.