Facebook Google+ Twitter

Rosyjska prasa sieje spekulacje na temat poniedziałkowych zamachów

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-03-30 09:49

Dziennik "Moskowskij Komsomolec" pisze, że podejrzanym o organizację wczorajszych zamachów w metrze może okazać się Paweł Kosołapow. To Rosjanin z pochodzenia który przyjął islam i stał się znany po zorganizowaniu kilku zamachów terrorystycznych.

Kosołapow to były rosyjski wojskowy który przeszedł szkolenie pod okiem arabskich instruktorów. Jego nazwisko jest łączone z wykolejeniem pociągu Newski Ekspres oraz wybuchem w moskiewskim metrze 6 lat temu.

"Moskowskij Komsomolec" pisze, że samobóczych aktów terrorystycznych nie było od czasu zabójstwa Szamila Basajewa, głównego ich organizatora. Teraz "terroryzm znów przyszedł do Moskwy" a to może oznaczać, że w środkowisku separatystów znalazł się następca Basajewa. Komentator gazety pisze, że wybuchy metrze pokazały, iż rosyjskie struktury porządkowe nie potrafią obronić społeczeństwa przed terrorystami. "Ludzie w mundurach tak mocno ugrzęźli w korupcji i intrygach, że po prostu nie mają czasu zajmować się swoją podstawową pracą". Przypomina, że nikt nie poniósł konsekwencji po aktach terrorystycznych w metrze w 2004 roku, ataku terrorystów na szkołę w Biesłanie czy wykolejeniu pociągu Newski Ekspres. Gazeta przypuszcza , że podobnie będzie i tym razem.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.