Facebook Google+ Twitter

Rosyjska prasa: To skandal, że Białoruś nie chce kredytu w rublach

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-05-29 09:53

Na wczorajszym posiedzeniu Rady Ministrów Związku Białorusi i Rosji w Mińsku doszło do skandalu - pisze rosyjska gazeta "Kommiersant". Białoruś odmówiła bowiem przyjęcia od Rosji kredytu w wysokości pół miliarda dolarów, ale w rublach.

Rosyjski minister finansów Aleksiej Kudrin poinformował, że w zaistniałej sytuacji Rosja udzieli kredytu Białorusi dopiero wtedy, gdy będzie przekonana o stabilności jej gospodarki.

Gazeta "Izwiestia" pisze, że na skutek kryzysu w pierwszym kwartale tego roku białoruski eksport do Rosji spadł o 40 procent. Mińsk narzeka na trudności w dostępie swoich towarów do rosyjskiego rynku.

Z kolei Moskwa jest niezadowolona z faktu, że Białoruś dołączyła się do unijnego programu Partnerstwo Wschodnie oraz że nie chce uznać niepodległości Osetii Południowej i Abchazji.

"Izwiestia" zwraca uwagę, że Białoruś i Rosja podpisały porozumienie o wykorzystaniu atomu w celach pokojowych. W przyszłości na Białorusi ma być zbudowana elektrownia atomowa. W związku z tym Mińsk już poprosił rosyjskie władze o kredyt w wysokości 9 miliardów dolarów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.