Facebook Google+ Twitter

Rosyjska prasa: Tusk poprawił relacje z Rosją. Wygrana PiS je pogorszy

"Moskowskije Nowosti" prognozują, że zwycięstwo PiS w wyborach przyniesie pogorszenie stosunków z Rosją. Obecne relacje z rządem Tuska, jak komunikuje dziennik, od 2007 roku uległy znacznej poprawie i są bardziej przyjazne.

http://de.wikipedia.org/wiki/Datei:Logo_Moskowskije_Nowosti.png / Fot. Fot. de.wikipedia.orgGazeta "Moskowskije Nowosti" wskazuje, że wyniki niedawnego szczytu Partnerstwa Wschodniego, który odbył się kilka dni temu z inicjatywy Warszawy, są wyjątkowo niejednoznaczne. Mogą one zagrać na korzyść opozycji". Czyli w tym przypadku PiS.

Trudne relacje z PiS


Dziennik pisze również na swoich łamach, że "Jarosław Kaczyński przekonuje, że Polską rządzi niemiecko-rosyjskie kondominium, a władze nie mają polityki wschodniej".

Gazeta pisze też, że zdaniem opozycyjnego PiS, ubiegłotygodniowy szczyt Partnerstwa Wschodniego "skompromitował polską dyplomację" i "zakończył się katastrofą".

Sikorski: PiS poprowadziłby nas do konfliktu z Niemcami i Rosją


W jej ocenie tak stanowcza krytyka jest spowodowana tym, że szóstka partnerów wschodnich odmówiła złożenia podpisów "pod tekstem deklaracji końcowej, potępiającej łamanie praw człowieka na Białorusi. Podpisali się pod nią tylko przedstawiciele krajów Unii Europejskiej" - uzasadniają "Moskowskije Nowosti".

Tusk zdecydowanie polepszył relacje z Rosją


Na łamach pisma pada stwierdzenie, że to "rząd Donalda Tuska, który sprawuje władzę od 2007 roku, zdołał sprawić, że stosunki z Moskwą stały się bardziej przyjazne i stabilne". Dalej dziennik informuję, że "Minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski nie ma wątpliwości, że jeśli PiS wróci do władzy, wznowienie wzajemnych docinków z Rosją będzie gwarantowane" - donoszą "Moskowskije Nowosti".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (19):

Sortuj komentarze:

ss
 • ss
 • 07.10.2011 01:04

-


WYNIKI WYBORÓW: PIS-55%, PO-18%, PSL-5,0%, SLD-4,5%, PNJ-0,5% , POligłup -0,3%.- J.KACZYŃSKI PREMIEREM.TYLKO J. KACZYŃSKI i PIS - Ludzie mówią i piszą : DZIĘKUJEMY POboszewi-czerwoną kartką -piroman traci nerwy, tupie,wykazuje agresję,destabilizuje,lekceważy,skandalicznie się zachowuje, grozi...? Zagłosujmy TYLKO na J.KACZYŃSKIEGO i PIS,aby mógł SAMODZIELNIE rządzić UCZCIWIE POLSKĄ -skończmy z tym (NIE)rządem . Nie dajmy się OTUMANIANIU,MATACZENIU,KŁAMSTWOM,DEZINFORMOWANIU,DESTRUKCJI,HIPOKRYZJI, ... pseudo : partiom,mediom, zapraszanym do TV klakierom POligłupów,... - POligłupowali? Dalsze rządy PO,PSL to DALSZE SZYBKIE ZADŁUŻANIE POLSKI - tylko w ciągu 4 lat rządów Tuska DŁUG WZRÓSŁ o KOLEJNE 400 mld. ZŁ(wielu prof. ekonomi mówi,że może być ZNACZNIE większy) ,a jak przetrwonią : WSZYSTKIE pieniądze z OFE (przeznaczone na przyszłe emerytury) i pieniądze z UE to OKAŻE SIĘ,że jesteśmy WIĘKSZYM BANKRUTEM niż GRECJA.Kosztem ZANIŻANIA BUDZETU ZWIĘKSZAJĄ DŁUG POLSKI. Trzeba zmiany rządu na PIS, aby SPOŁECZEŃSTWO dowiedziało się jaka jest naprawdę WIELKOŚĆ zadłużenia BUDZETU i DŁUGU PUBLICZNEGO. Czemu dziennikarze nie pytają premiera i prezydenta o UZASADNIENIE SĄDU w sprawie OFE? oraz zmiast dyskutować o gospodarce to SZUKAJĄ TEMATY ZASTĘPCZE -jak tylko ZDYSKREDYTOWAĆ, PONIŻYĆ,OPLUĆ premiera J.KACZYŃSKIEGO i wyborców PIS.studenci plotkują- insynuacje,kłamstwa,cynizm,hipokryzja,destrukcja,agresja,mataczenie,naditerp retacja, ... -słów przez :Tuska,Sikorskiego ... totalna głupota podpisania i wysłania listu do Merkel przez : byłych ministrów :Bartoszewskiego,Olechowskiego,Cimoszewicza,... -czy postradali rozum?,chcą WOJENKI z Niemcami?, ... , - szkodzą POLSKIEJ RACJI STANU.Piromani?,POligłupy?, ...???? -dość mamy dzielenia POLAKÓW,wojenek,hipokryzji, ... -PObolszewi?Chcemy dobrych i mądrych stosunków z NIEMCAMI i ROSJĄ - nie głosujmy na nich.Tózkobus pod nadzorem policji-zatrzymania,... -przypomina to trochę STAN WOJENNY jaruzela.

Komentarz został ukrytyrozwiń
puchacz
 • puchacz
 • 06.10.2011 19:16

watahy pisu prawie na wybiciu kartka wyborcza ich zniesie w nicość żegnajcie

Komentarz został ukrytyrozwiń
zx
 • zx
 • 04.10.2011 23:13

- WYNIKI WYBORÓW: PIS-52%, PO-18%, PSL-5,0%, SLD-4,5%, PNJ-0,5% , POligłup -0,3%.- J.KACZYŃSKI PREMIEREM. Dziwi TOTALNA NAGONKA : premiera , PO ,SLD,..., pseudo-mediów na J.KACZYŃSKIEGO i 10 ml. wyborców PIS-u oraz ciągłe WYCHWALANIE i tolerowanie NIERUBSTWA RZĄDU(PO ,PSL). Młodzi i starsi pytają-czy dalej będą? :dzielić i opluwać POLAKÓW? ,dawać tylko STOŁKI KOLESIOM(mimo braku kwalifikacji) podejmować decyzje WYWRACAJĄCE wszystko do GÓRY NOGAMI?, totalnie POWIĘKSZAĆ DŁUG POLSKI, OKRADAĆ przyszłych emerytów z OFE,...,wyrażać: PYCHĘ,INSYNUACJE,CHAMSKIEOPLUWANIE,CYNIZM,LEKCEWAŻENIE,DESTRUKCJE,AGRESJĘ,HI POKRYZJĘ , BŁAZENADĘ ,MATACZENIE, PLOTKI, KŁAMSTWA,...w stosunku do większości społeczeństwa- ciągle jedynie grożą :wojną, polityczną ZEMSTĄ, ... - Nie głosujmy na nich-tylko na J.KACZYŃSKIEGO i PIS ,aby SAMODZIELNIE MOGLI RZĄDZIĆ przez 4 lata i ODPOWIADAĆ przed SPOŁECZEŃSTWEM za SWOJE RZĄDZENIE (SAMODZIELNE) . PO PROWADZĄ POLSKĘ DO WIĘKSZEJ ZAGŁADY NIŻ GRECJA,eksmituje na bruk. Czy OSTATNIA ustawa miała zamknąć usta dziennikarzom, aby nie pytali prezydenta o UZASADNIENIE sądu w sprawie OFE?(ZAMACH NA SPOŁECZEŃSTWO OBYWATELSKIE-premiera czy prezydenta? -niezgodne z konstytucją?). Boją się PRAWDY prof. GILOWSKIEJ w DEBACIE EKSPERCKIEJ(akademickiej jest zgodne z prawem)-chcą jej ZAMKNĄĆ USTA o PRAWDZIWYM ZADŁUŻENIU POLSKI poprzez szantaż? Krasnodębski pisze, że Donald Tusk w dziedzinie mijania się z prawdą jest rekordzistą świata. POTRZEBNA KOMISJA MIĘDZYNARODOWA DO WYJAŚNIENIA TRAGEDI SMOLEŃSKIEJ. PObolszewia?:-KŁAMSTWA nie tylko premiera,tyran, ćpają?,piją,partia KOLESI,nie obchodzą ich ludzie, nie dbają o dobro POLSKI,chcą utrzymać władzę za wszeką cenę dla WŁASNYCH KORZYŚCI,cynicy, prowincjonalna pierdoła,prostytułują się,furiatka, histeryczka, ...-to tylko 1% PRAWDY o PO,a gdzie reszta 95%? wg POliglupa,...- ale to nie ciekawi to media?- Palikot USTALAŁEM z Tuskiem atak na KACZYŃKIEGO ...

/

Komentarz został ukrytyrozwiń
wyborca
 • wyborca
 • 04.10.2011 17:46

POgonić te POmioty razem z tvn za ural

Komentarz został ukrytyrozwiń

Polityka to czynności umożliwiające zaspokojenie swoich potrzeb z wspólnego dobra, którym jest także każda osoba mieszkająca we wszechświecie dlatego trzeba starać się współżyć z każdą osobą pokojowo pamiętając, że zawierzanie swego zdrowia i życia politykom może skończyć się tragicznie co potwierdzają wydarzenia historyczne. Rosja jest najbliższym i najpotężniejszym sąsiadem Polski a więc dążenie do współpracy z tym krajem jest rozsądne i konieczne dla bezpieczeństwa obywatela polskiego.

Komentarz został ukrytyrozwiń
S.O.
 • S.O.
 • 04.10.2011 06:58

I z całym cywilizowanym światem,żeby być precyzyjnym !

Komentarz został ukrytyrozwiń
Pianista
 • Pianista
 • 03.10.2011 21:25

Kaczyński najchętniej rozpętałby III Wojnę Światową.

Komentarz został ukrytyrozwiń
olek kan
 • olek kan
 • 03.10.2011 20:42

Lancet czy ty jeszcze tego nie widzisz ze Rosja handel z nami ma gdzies jesli nie sluzy to jej wplywom olitycznym?

Komentarz został ukrytyrozwiń
Lancet
 • Lancet
 • 03.10.2011 20:34

Panie Konopka @ i kan , Widzę ,że wam bardzo zależy na bankructwie Polski , Niemcy i Rosja to nasi najwięksi partnerzy handlowi . Jeśli chcecie z PiS-em wojować z tymi państwami to gdzie nasi przedsiębiorcy wyślą towary ? Nie macie pojęcia o polityce to nie bajdurzcie .Kaczyński gotów puścić nas z torbami !

Komentarz został ukrytyrozwiń
olek kan
 • olek kan
 • 03.10.2011 20:15

jeden z rosyjskich dziennikarzy powiedzial ze nad katastrofa smolenska unosi sie zapach gazu lupkowego. Ten sam gz unosi si dzis nad wyborami w Polsce.Gra idzie o bardzo wysoka stawke.Wygrana Tuska to wygrana Rosji.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.