Facebook Google+ Twitter

Rosyjska prasa: Zamachowcy z lotniska chcieli uderzyć w Nowy Rok

  • Źródło: Polska
  • Data dodania: 2011-01-26 12:56

Grupa stojąca za poniedziałkowym zamachem bombowym na lotnisku Domodiedowo planowała krwawy zamach w Moskwie już w sylwestra, ale jej się nie udało - pisze w środę dziennik "Moskowskij Komsomolec".

Według gazety, pewna kobieta chciała się wysadzić w powietrze w tłumie świętujących w okolicach Placu Czerwonego, ale zamysły te spaliły na panewce, gdy jej komórka przypadkowo zdetonowała ładunek wybuchowy wcześniej, zabijając ją jeszcze w mieszkaniu.

"Od listopada szykowano zamach terrorystyczny w Moskwie" - pisze "Moskowskij Komsomolec", powołując się na niewymienionych z nazwiska funkcjonariuszy służb bezpieczeństwa.

Według dziennika, niedoszła zamachowczyni najprawdopodobniej wieczorem w sylwestra dostała na komórkę esemesowy spam z życzeniami noworocznymi, co zdetonowało ładunek.

5 stycznia zatrzymano dwóch innych podejrzanych podczas próby ucieczki z Moskwy. Pozostali członkowie grupy zdołali jednak na przedmieściach Moskwy zaplanować zamach na lotnisko Domodiedowo
- dodaje gazeta.

"Moskowskij Komsomolec" nie podał konkretnie, kto stoi za zamachem, ale niewymieniony z nazwiska przedstawiciel organów bezpieczeństwa powiedział rosyjskim mediom, że była to osoba powiązana z rebeliantami z Północnego Kaukazu, domagającymi się utworzenia na południu Rosji państwa islamskiego.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.