Facebook Google+ Twitter

Rosyjska telewizja mówi o pakcie Piłsudskiego z Hitlerem

O pakcie Hitler-Piłsudski i "zadziwiająco dobrych" stosunkach między Polską a hitlerowskimi Niemcami usłyszeli Rosjanie oglądający wczoraj wieczorne wiadomości.

 / Fot. Krasilnikov Stanislav/PAPPierwszy kanał rosyjskiej telewizji w wydaniu wiadomości "Wriemia" powrócił do ubiegłotygodniowych obchodów 70 rocznicy wybuchu II wojny światowej. W nawiązaniu do oczekiwań Polaków związanych z przyjazdem premiera Federacji Rosyjskiej Władimira Putina
rosyjscy dziennikarze przedstawiali swój punkt widzenia o wzajemnych rozliczeniach polsko-rosyjskich.

"Polska wydaje się być niegotowa do szczerej rozmowy z Rosją o wojnie, wzajemnym przebaczeniu i wspólnym bólu" przedstawiał reporter dodając, że to nasz kraj okazał się nieprzygotowany na pogodzenie się w ten sposób w jaki widzą to Rosjanie. Potępiono też polskie oczekiwania deklaracji i przeprosin ze strony Putina.

Dla poparcia "niegotowości" Polaków w telewizji pokazano po raz kolejny materiały dotyczące polsko-niemieckiego paktu o nieagresji z 1934 r. W wiadomościach nazwano tę relację "paktem Piłsudski-Hitler". Eksponowano też wątek stosunków pomiędzy władzami Polski a hitlerowskimi dygnitarzami i udział Polski w rozbiorze Czechosłowacji w 1938 r.

Telewizyjni dziennikarze uważają wszelkie przepraszanie Polaków za zbędne, odwołując się do nie mającego miejsca wydarzenia jakim miało być rozstrzelanie 20 tys. jeńców rosyjskich schwytanych w trakcie wojny w 1920 r.

Cały reportaż wpisuje się w obecną politykę dziennikarsko-historyczną Kremla.


---
Źródło:
Dziennik.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.