Facebook Google+ Twitter

Rosyjski artysta zaszył sobie usta. Dlaczego?

Piotr Pawlenski, fan punkowej grupy muzycznej Pussy Riot na znak protestu postanowił zaszyć sobie usta. Artysta wyraził w ten sposób swoją dezaprobatę dla aresztowania kobiecych wokalistek grupy, które dostały się do świątyni prawosławnej i zaśpiewały utwór krytyczny wobec Władimira Putina.

Piotr Pawlenski stał pod Soborem Kazańskim z zaszytymi ustami, a policjanci, którzy dostali doniesienie o tej całej sytuacji, zadzwonili natychmiast na pogotowie. Artysta trafił pod opiekę lekarzy, a po jego przebadaniu psychiatra stwierdził, że Pawlenski jest osobą poczytalną i został zwolniony do domu.

Swoją jednomyślność z Pussy Riot wyraził także zespół rockowy Red Hot Chilli Peppers przy okazji ich ostatniego koncertu w Moskwie. Wokalista zespołu Anthony Kiedis założył na siebie koszulkę w kolorze zielonym z nazwą Pussy Riot.

Poniżej wideo z koncertu Red Hot Chilli Peppers:


Przypomnijmy, że 21 lutego kobiece wokalistki grupy Pussy Riot - Nadieżda Tołokonnikowa, Jekatierina Samucewicz i Maria Alochina wkroczyły do Soboru Chrystusa Zbawiciela, najważniejszej świątyni prawosławnej w Rosji. Grupa założyła na twarz kolorowe kominiarki, a przed ołtarzem rozłożyła aparaturę nagłaśniającą i zaśpiewała piosenkę "Modlitwa punkowa", która mówiła o Bogurodzicy, która powinna przepędzić Władimira Putina. Kobiety uważały, że jest to protest przeciwko popieraniu Putina przez Cerkiew prawosławną.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.