Facebook Google+ Twitter

Rosyjski gaz popłynie do Europy jeszcze dziś?

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-01-11 07:40

Dostawy rosyjskiego gazu do Europy mogą być wznowione już dziś - po tym, jak Ukraina podpisała porozumienie dotyczące tranzytu.

Taką informację przekazał czeski minister przemysłu i handlu Martin Riman, który prowadził negocjacje z Kijowem w imieniu Unii Europejskiej.

Wcześniej ukraińska premier Julia Tymoszenko poinformowała, że przedstawiciele jej kraju oraz Unii Europejskiej podpisali porozumienie o komisji kontrolującej tranzyt gazu przez terytorium Ukrainy.
Podpis pod porozumieniem złożyli już przedstawiciele rosyjskich władz.

Członkowie komisji mają podzielić się na pięć grup i zająć kontrolą ukraińskich stacji przesyłowych na trasie rurociągów. Po dwie grupy mają pojechać na wschód i na zachód Ukrainy, a jedna ma zostać w Kijowie, w centrali Ukrtranshazu.

Moskwa zapowiadała wielokrotnie, że po zawarciu umowy i rozpoczęciu prac ekspertów, wznowi dostawy gazu do państw Unii Europejskiej przez Ukrainę. Początkowo zostanie przesłana minimalna ilość paliwa, co pozwoli Rosjanom sprawdzić, czy Kijów nie zabiera sobie gazu. Jeżeli taki fakt nie zostanie stwierdzony, ilość paliwa będzie natychmiast zwiększona.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.