Facebook Google+ Twitter

Rosyjski "Kommiersant" o "ociepleniu" w kwestii Gruzji

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-04-19 10:40

Prezydent Władimir Putin polecił rządowi zniesienie ograniczeń w kontaktach z Gruzją wprowadzonych w 2006 roku. Zdaniem gazety "Kommiersant" ta decyzja nie przyczyni się jednak do ocieplenia stosunków dwustronnych.

Komentator gazety pisze, że prezydent Putin zdecydował się znieść ograniczenia wizowe, przyśpieszyć modernizację przejścia granicznego z Gruzją i rozpocząć konsultacje w sprawie dostępu gruzińskich towarów na rosyjski rynek. Rosyjski dziennik zauważa, że ten gest nie zmieni niechętnego nastawienia gruzińskich władz.

Tbilisi wciąż jest pod wrażeniem wcześniejszego polecenia Władimira Putina, dotyczącego aktywizacji kontaktów Rosji z Abchazją i Osetią Południową. Władze w Tbilisi podkreślają, że Rosja chce doprowadzić do aneksji tych prowincji, stanowiących trzecią cześć terytorium Gruzji.

Gruzińskie władze zwróciły się w tej sprawie z prośbą o pomoc do społeczności międzynarodowej, między innymi do ONZ. "Kommiersant" przypomina, że Stany Zjednoczone wyraziły zaniepokojenie możliwością poszerzenia kontaktów Rosji z separatystycznymi gruzińskimi prowincjami.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.