Facebook Google+ Twitter

Rosyjski konsulat potwierdza śmierć Sulima Jamadajewa

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-03-30 17:39

Rosyjski konsulat w Dubaju potwierdził śmierć Sulima Jamadajewa, czeczeńskiego separatysty, który przeszedł na stronę Rosjan. Jamadajew, który w sobotę został postrzelony, zmarł dziś w szpitalu. W Dubaju mieszkał pod przybranym nazwiskiem Madow.

Rosyjskie media poinformowały, że policja w Dubaju zatrzymała już obywatela Rosji podejrzanego o zabójstwo, ale nie ujawnia jego personaliów.

W roku ubiegłym w Moskwie został zastrzelony Rusłan Jamadajew, brat Sulima. Klan Jamadajewów jest skłócony z prezydentem Czeczenii Ramazanem Kadyrowem. Politolog Siergiej Markiedonow zwrócił uwagę, że z gry są usuwane osoby, które w mniejszym lub większym stopniu mogły pretendować do objęcia władzy w Czeczenii.

Tymczasem rzecznik prezydenta Czeczenii wyraził nadzieję, że winny zabójstwa zostanie znaleziony i pociągnięty do odpowiedzialności karnej.

Sulim Jamadajew początkowo walczył w szeregach czeczeńskich separatystów. Później przeszedł na stronę rosyjską i otrzymał najwyższy tytuł - Honorowego Bohatera Rosji.
JS

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.