Facebook Google+ Twitter

Rosyjski lęk przed Apple. Polityk z Petersburga chce zakazu wjazdu dla Tima Cooka

Członek rady miejskiej Petersburga Witalij Miłonow opowiada się za wystosowaniem zakazu wjazdu do Rosji dla Tima Cooka, szefa firmy Apple. Oczywistym powodem jest deklaracja "nietradycyjnej orientacji seksualnej" amerykańskiego obywatela.

 / Fot. EPA/MONICA DAVEY"Co on może nam przywieźć? Wirusa Ebola, AIDS, rzeżączkę? Wszyscy tam prowadzą bardzo luźne związki. Zakazać wjazdu dożywotnio" - wyrokuje Miłonow.

Zarazem rosyjski polityk węszy podwójną grę Tima Cooka, który może próbować zwiększyć obroty firmy poprzez swoistą autoprezentację: "On jest jak artysta, który wpierw zapowiada się jako artysta, a następnie oznajmia, że ​​jest pederastą. Teraz już wszyscy wiedzą, że Apple tworzą pederaści i każdy zaczyna zmieniać zdanie - cóż, kiedy on jest utalentowany..." - z niejaką zgryźliwością Miłonow, i dodaje: "To jest zręczne posunięcie polityczne".

W czwartkowym numerze Bloomberg Businessweek można było dowiedzieć się, że CEO Apple nigdy nie ukrywał swojej orientacji, ale starał się chronić życie prywatne. Niemniej publikacja została uznana za oficjalne przyznanie się Cooka do swoich preferencji seksualnych. Mówił, iż wielu jego kolegów wiedziało, że jest gejem, ale nie miało to wpływu na panujące relacje. Szef Apple zaznaczył, że jego firma od dawna propaguje idee równościowe zarówno pod względem płci, jak też rasy i orientacji seksualnej.

Czytaj także: Poznaj najbardziej innowacyjne firmy świata. Tylko 13 z nich pochodzi z Europy


Tim Cook pojawił się w Apple z marcem 1998r.. W 2011r., po rezygnacji Steve'a Jobsa ze stanowiska dyrektora generalnego, Cook zajął jego miejsce. W 2013r. magazyn LGBT "Out" obwołał go najbardziej wpływowym gejem.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

O ile wcześniej miałem sentyment do marki Aplle, to dziś pozostaje tylko niesmak do nadgryzionego jabłka.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.