Facebook Google+ Twitter

Rosyjski miliarder kupił AS Monaco

Do Chelsea Romana Abramowicza czy Arsenalu Alisera Usmaowa dołączyło AS Monaco. Kolejny klub stał się własnością rosyjskiego miliardera, Dmitrija Rybołowlewa.

Rybołowlew (45 lat) jest uznawany za jednego z najbogatszych Rosjan. Biznes image: http://www.asm-fc.com/themes/asm/images/layout/content/header.jpg strona: http://www.asm-fc.com/ prawa: espace presse / Fot. logo nie był tym od czego zaczynał. Wcześniej ukończył medycynę specjalizując się w kardiologii.

Ponoć podstawą jego sukcesów biznesowych są mądre posunięcia w branży chemicznej. W 2010 r. sprzedał będące jego własnością jedno z największych przedsiębiorstw produkujących nawozy - Uralkalij.

Kupno klubu piłkarskiego, którego kondycja jest w opłakanym stanie, podsyca
nadzieje kibiców na powrót drużyny do ekstraklasy i grę w Lidze Mistrzów. Od 35 lat zespół nie znajdował się w tak beznadziejnym położeniu, jak obecnie. "Król nawozów", jak nazywany jest Rybołowlew ma oczywiście bezsprzecznie lepsze notowania. Lista najbogatszych ludzi na świecie według "Forbes" plasuje go na 93. miejscu.

"Jestem namiętnym fanem piłki nożnej" - przedstawia się dla BBC Sport sam miliarder. Rosjanin o swoim zakupie mówi: "Uważam, że ten klub ma olbrzymi potencjał."

Zmiany, które zachodzą w słynnym ASM FC nie uszły uwadze władzy malutkiego księstwa: "Umowa otwiera nową kartę w historii piłkarskiej drużyny, tak drogiej księstwu" - powiedział książę Monako Albert II.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.