Facebook Google+ Twitter

Rosyjski rubel nadal traci. Bank centralny wydaje na jego ratowanie pół miliarda dolarów dziennie

Rubel notuje kolejne rekordy. Rosyjska waluta gwałtownie traci na wartości. W środę wieczorem 1 dolar kosztował już 40,15 rubla, a 1 euro 50,89 rubla.

https://flic.kr/p/6MoX4Y / Fot. Vicente Villamón/CC BY-SA 2.0Bank Centralny Rosji podnosił w środę próg kursu, który umożliwiał interwencję w obronie waluty - podaje Wyborcza.biz. Do wieczora działo się to aż cztery razy. W poniedziałek i wtorek na ta ten cel wydano 980 mln dolarów. Nieoficjalnie mówi się, że tylko we wtorek przeznaczono 1,1 mld dolarów. Do końca roku obrona rubla może pochłonąć 30 mld dolarów - twierdzi Dmitrij Dudkin z banku inwestycyjnego UrałSib.

Głównym powodem spadku wartości rosyjskiej waluty są niskie ceny ropy naftowej. Nie bez znaczenia są również zachodnie sankcje, które dotknęły pięciu banków w Rosji, a także firm petrochemicznych.

Samorządowcy uczyli przedsiębiorców jak uciec z podatkami z Polski. Do szkolenia dołożyła Unia


Tegoroczny rosyjski budżet zbudowany był na założeniu, że cena baryłki ropy wyniesie około 105 dolarów. Tymczasem podczas zamknięcia giełdy w Londynie wynosiła ona 91,38 dolarów. Spadek ceny o 1 dolara to dla budżetu Rosji strata około 2,1 mld dolarów - podaje serwis defence24.pl.

Oszczędności w bankach pozbywają się również Rosjanie generując tym samym popyt na obce waluty.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.