Facebook Google+ Twitter

Rosyjski statek Sojuz przycumował do międzynarodowej ISS

Stacja ISS powstała w wyniku połączenia projektów budowy rosyjskiej stacji Mir 2, amerykańskiej Freedom i europejskiej stacji Columbus. Od początku podlega procesowi stałej rozbudowy modułów. Obecnie ma ich 15 a docelowo będzie 16. Daje możliwość zamieszkania sześciu członkom załogi. W projekcie budowy, rozwoju i pracach badawczych ISS, bierze udział 16 państw świata.

 / Fot. NASA, public domainWedług ogólnych założeń, głównym zadaniem ISS są badania naukowe prowadzone w warunkach mikrograwitacji, jakich nie można osiągnąć na Ziemi. Mają one służyć szeroko pojętym celom rozwoju życia człowieka na Ziemi.

Powinny m.in. pozwolić na poprawę i doskonalenie metod prowadzenia upraw rolnych i przydomowych, lepsze i głębsze poznanie działania ludzkiego organizmu, w tym sposobów i możliwości wynalezienia nowych leków oraz przynieść pomoc w rozwiązaniu wiele innych trudnych problemów na Ziemi. Jak dotąd, nie dokonano jeszcze na ISS żadnego przełomowego odkrycia.

Wczoraj rano, 17 lipca 2012 roku, rosyjski statek transportowy Sojuz, który od niedzieli leciał z kosmodromu Bajkonur w Kazachstanie, przycumował do Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS), przywiózł m.in. troje kosmonautów, którzy pozostaną na stacji do listopada br. Są to - Rosjanin, Amerykanka i Japończyk. Dołączyli oni do będących już na stacji: Amerykanina i dwóch Rosjan. Cała szóstka pozostanie do listopada.

Jak podaje serwis Dziennik.pl - przez najbliższych 16 dni, na ISS krążącej ok. 410 km nad Ziemią, zapanuje bardzo ożywiony – niezwykły dotąd -ruch. Już w przyszłym tygodniu dotrze do międzynarodowej stacji japoński statek kosmiczny HTV3, a po nim w krótkich odstępach czasu - kolejnych osiem statków.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.