Facebook Google+ Twitter

Rosyjskie ciężarówki już tak łatwo nie przejadą przez polską granicę

W odpowiedzi na rosyjskie próby ograniczania polskich TIR-ów, Ministerstwo infrastruktury przygotowuje specjalny system elektroniczny. Dzięki niemu możliwa będzie dokładna kontrola ciężarówek ze Wschodu.

TIR / Fot. Tennen-Gas/i GNU Licencji Wolnej Dokumentacji, w wersji 1.2 lub nowszejJak informuje dziennik.pl, system elektroniczny kontrolujący rosyjskie ciężarówki zastąpiłby stosowane do tej pory nieefektywne zezwolenia na papierze.

Jan Buczek, prezes Zrzeszenia Międzynarodowych Przewoźników Drogowych stwierdził w rozmowie z "DGP", że Rosjanie wykorzystują obecny system kontroli i na jednorazowym zezwoleniu wykonują kilka kursów.

Według ustaleń "Dziennika", zmiany jakie planuje Ministerstwo infrastruktury mają temu zapobiegać. - Wstępnie rozważane jest m.in. zastosowanie elektroniki w miejsce nieefektywnych dokumentów papierowych – potwierdza rzecznik resortu Mikołaj Karpiński w wywiadzie dla "DGP".

Jednak resort na razie nie zdradza więcej szczegółów. Należy zaczekać na zakończenie prac wstępnych. Być może system będzie podobny do elektronicznego karnetu TIR, który obowiązuje od 2009 r. na terenie całej UE. Według niego właściciel karnetu elektronicznego przed wyruszeniem w trasę musi zgłosić przewóz drogą elektroniczną - inaczej nie zostanie przepuszczony przez granicę.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.