Facebook Google+ Twitter

Rosyjskie czołgi zdobędą Ługańsk?

Zarejestrowano dzisiaj wojskową kolumnę z czołgami pod rosyjskimi flagami na terenie Ukrainy, w obwodzie ługańskim. Czy to koniec końca wojny domowej na wschodzie Ukrainy?

 / Fot. Zrzut ekranu / http://www.youtube.com/watch?v=DABKxbLBPmIW obwodzie ługańskim zauważono kolumnę czołgów pod rosyjskimi flagami - za agencją Unian podały kresy.pl. W materiale zamieszczono dwa filmy, jakie pojawiły się dzisiaj na YouTubie.

Zarejestrowana kolumna wojskowych wozów bojowych Grad BM-21 oraz czołgów T-64 jechała pod rosyjskimi flagami. W komentarzach pojawiają się informacje, że wjechały z Rosji na teren Ukrainy.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (40):

Sortuj komentarze:

I jeszcze jedno Panie Grzegorzu, jak Pan chcesz abym zrozumiał co Pan piszesz to proszę pisać po polsku a nie nawijać jakieś makaronizmy. Z lenistwa czystego nawet nie będę szukał w słownikach co one znaczą :P

Komentarz został ukrytyrozwiń

Będąc jeszcze w liceum widziałem na własne oczy pudełko zapałek przywiezione zza wschodniej granicy, na etykiecie którego była mapa Euroazji, a teren Polski był w granicach CCCP. Dobranoc.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Umiem fachowo czerpać wiadomości ze źródeł historycznych i wyciągać wnioski zgodnie z regułami krytyki źródłowej. Niekoniecznie po Pańskiej myśli, ale za to samodzielnie i nie robiąc błędów rzeczowych. Np. na temat tego, które republiki radzieckie miały, czysto formalnie - z czym rzecz jasna się zgadzam, bo de factibus non est disputandum, osobnych delegatów w ONZ. Dobranoc.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panowie, plotkując sobie w języku bardzo potocznym dokonujemy pewnych uogólnień. Np. pewien okres w historii naszego kraju określamy "za komuny" albo PRL. I nikt nie ma na myśli, że w Polsce był realizowany naukowy komunizm, a tym bardziej zapomina się, że PRL tak naprawdę zaistniał dopiero w 1952 roku. Tak samo z rozbiorami i okupacją. W latach PRLu uczono mnie w szkole, że rozbiory trwały ponad 100 lat. Że od 1945 roku mamy wolną Polskę. A tymczasem..., jakiś czas temu oglądałem album z pocztem królów Polskich z początku XX wieku, a tam wcale on nie kończył się na królu Stasiu. Na wychowaniu obywatelskim a potem na propedeutyce uczono mnie, że Polska jest wolna i niezależna bo ma swoje przedstawicielstwo w ONZ. A tym czasem dowiaduje się, że tak samo swoich przedstawicieli maja i Litwini i Ukraińcy, a ich "państwa" są częścią składową wielkiego Kraju Rad. Proszę się więc nie dziwić Panie Grzegorzu, że Pan Marcin pisze o okupacji. Nie jestem politologiem i nie potrafię fachowo określić i zdefiniować okupacji, zaborów, wolności itp. Potrafię za to zestawiać fakty i wyciągać wnioski. Nie koniecznie po Pańskiej myśli.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Absolutnie zgadzam się, Panie Marcinie z tą tezą, że komunizm to utopia. Zdumiewa mnie powszechność używania tego pojęcia na określenie wszystkiego, z czym mieliśmy do czynienia w PRL-u.

Komentarz został ukrytyrozwiń

PRL- radziecka okupacja? Znam ten pogląd i nie podzielam go. Jednak dalsze roztrząsanie pod notą Pana Kolegi spraw, które do niej nie należą byłoby niekulturalne. Dlatego odpowiadam takim malutkim eseikiem:

link

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pozbycie się agentury by wystarczyło. Emerytury z tego co wiem poobniżano im dopiero pare lat temu. Prawdziwy komunizm nigdy nie istniał bo to utopia, istniała za to radziecka okupacja. Radziecka armia wyszła, agenci natomiast pozostali. Osoby z Rosji z którymi rozmawiałem niedwuznacznie sugerują, żeby w ogóle nie podnosić tej kwestii i cieszyć się, że Polski nie spotkało to, co spotkało obecną Ukrainę.
Zresztą to nie pierwszy raz. Wcześniej zapytałem innego Rosjanina jak sie zapatruje na dekomunizację u nich samych. Cytuję "to byłoby bardzo problematyczne musielibyśmy zmienić cały swój system wartości".

Komentarz został ukrytyrozwiń

@ Marcin Pietrzyk. Cieszy mnie, że polemizuje wreszcie ze mną ktoś na poziomie, nie udając głupiego itd. Jednakowoż... Czy w naszym kraju istniał pradziwy ustrój komunistyczny, jak w NRD i Czechosłowacji; kolektywizacja rolnictwa, biskupi płacący w więzieniach za brak pokory wobec władzy, totalne ujednolicenie poglądów przedstawianych w prasie, radiu i telewizji? Czy też raczej było to tzw. odchylenie prawicowo-nacjonalistyczne z dużą rolą tzw. partyjnych liberałów? Więc jak mieliśmy się głęboko zdekomunizować? Kwestia agentury oczywiście jest bardzo poważna. Gdyby wprowadzono pewne rozwiązania już w 1992... Teraz to niestety sprawa akademicka. Skutki są już zbyt rozległe, Można albo co najwyżej próbować sprytnie je ograniczać albo rozbić głowę o mur. Zaś ta dyskusja, w której brał Pan udział. Należy podać link. Chętnie bym ją sobie poczytał. Tylko chyba Pan wie, że w czasie burzy (w tym burzy mózgów), śmiecie i piana za każdym razem wypływają na wierzch.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Grzegorz Wasiluk czytam Pana wypowiedzi n.t. Rosji i muszę powiedzieć, że nie do końca się zgadzam. Rozmawiałem z kilkoma Rosjanami na międzynarodowym forum, gdzie podnosiłem m.in temat dekomunizacji w Polsce. To wywołuje ich oburzenie. Bez wyjątku. Nastawienie w rodzaju jak ja mam czelność o tym w ogóle rozmawiać i 'obrażać ich kraj'. Coś mocarstwowe łapki jednak im nie odpadły, imperialne zapędy również nie, jak to pan próbuje twierdzić. Nie zgadzam się również z panem odnośnie oceny doktryny Giedroycia. Wg mnie nie można oceniać tego tak jednoznacznie. Jest pewna logika w odgradzaniu się od Rosji, ponieważ nie może się ona oprzeć pokusie poszerzania stref wpływów. Jednak nie można też czynić tego za wszelką cenę i tu się zgadzam. Niemcy np. zapomnieli o wojnie i teraz handlują z Rosjanami w miliardach euro.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Moim jedynym celem jest zwalczanie płytkich i szkodliwych opinii,
które przynoszą naszemu krajowi znacznie więcej strat niż korzyści.
Czy będę za to chodził w chwale czy nie jest mi doskonale obojętne;
patrz wiersz Ignacego Krasickiego o miłości ojczyzny.

1) Jeśli się czegoś nie wie można po prostu się nauczyć. Nawet tylko
po to, by wiedzieć, co się krytykuje.

2, 3, 4) To nieprzyzwoite kiedy człowiek inteligentny udaje głupiego.
Zwłaszcza, że nie wie przed kim Polska obecnie zaledwie od czasu do czasu
próbuje wstać z kolan. Nie ma tu czego gratulować.

5) Komuna nie zdołała mnie duchowo zniewolić, tym bardziej nie dokona
tego tandetna pseudodemokracja, która musi co jakiś czas ujawniać
jakieś taśmy na swój temat, bo nie ma innych mechanizmów samoregulacji
prócz wywoływania skandalów.

6) Ani trochę.

Na tym kończę tę dyskusję i zapraszam Pana Kolegę do krytykowania
moich artykułów. Oby rzeczowo, ale jeśli na dotychczasowym poziomie to
trudno. Są sprawy wokół których trudno jest narobić zbyt wiele
hałasu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.