Facebook Google+ Twitter

Rosyjskie embargo - jak to wygląda ze strony Rosji?

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2006-11-23 15:19

Rosyjskie media uważają, że niektóre kraje w Europie próbują kontakty Polska-Rosja podpiąć pod model „przyjaciel lub wróg”.

Rosja wprowadziła zakaz importu polskiego mięsa i artykułów spożywczych pochodzenia roślinnego przed rokiem. Uzsadniała to wykryciem fałszywych certyfikatów kontroli jakości. Mimo konfliktów między głowami państw, Rosjanie bardzo chwalą sobie polskie produkty. W sklepach znaleźć można polskie kosmetyki, artykuły przemysłowe oraz odzież. Embargo ma widać jakieś szczeliny ponieważ w wielu hipermarketach można też znalźć polskie jabłka, ogórki kiszone, przyprawy i soczki dla dzieci.

Zgodnie z informacją podaną przez gazetę internetową "Point", prezydent Putin powiedział, że główne zadanie Rosji i Unii Europejskiej powinno polegać na stworzeniu wspólnej przestrzeni ekonomicznej, pozostawieniu gwarancji wolnego ruchu dla obywateli państw, obronie biznesu i rozwojów kulturalnych i naukowych kontaktów. "Ci, którzy obawiają się niebezpieczeństwa wynikającego z dużej zależności Europy od Rosji, oglądają rosyjsko-europejskie stosunki w czarno-białych barwach i próbują zapędzić ich w przestarzałe stereotypy wrogów i przyjaciół. Te stereotypy mają mało wspólnego z rzeczywistością, lecz jak dawniej wpływają na polityczne myślenie i praktykę”.

Putin uprzedził zatem Polskę i pozostałe kraje Europy, że traktowanie Rosji jak wroga a nie partnera może doprowadzić do ponownego rozdzielenia Europy na dwa obozy.

 

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Nie chciałbym popierać Rosji, ale czy wolny handel polega na tym, że oni mogą sprzedawać każdemu gaz po ile chcą i mogą od innych nie brać towarów, jeśli nie chcą? Uprościłem, ale czy w życiu naszym - ktoś może nam kazać coś kupić albo nie kupić od nas, jeśli nie chce? Rosjanie i tak nie przeczytają tego komentu...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.