Facebook Google+ Twitter

Rosyjskie gry będą rozbudzać patriotycznego ducha graczy

Według rosyjskich ekspertów gry komputerowe mają znaczny wpływ na społeczeństwo. Władze postanowiły wykorzystać ten fakt w umacnianiu patriotycznego ducha rosyjskiej młodzieży.

Rosyjskie Ministerstwo Łączności zdecydowało się wydać pół miliarda rubli na działania na rynku gier komputerowych. Celem akcji jest wzbudzenie ducha patriotycznego w rosyjskim społeczeństwie oraz zmiana wizerunku Rosji na Zachodzie. „Nowyje Izwestia” pisze o rosyjskiej rzeczywistości w grach europejskich: „Niemiecka 'Ulica Dimitrowa' opowiada historię siedmioletniego, bezdomnego, uzależnionego od nikotyny chłopca z Petersburga. Bohater kradnie i żebrze, by zdobyć papierosa. Jeśli nic nie znajduje, to przegrywa, kładzie się pod mostem i umiera”.

Kolejnym krokiem jest powołanie komisji badającej co trafia na rynek komputerowy. Zakazane mają zostać gry brutalne, niepatriotyczne oraz zniekształcające historię.

Narazie brakuje konkretnych propozycji co do tematyki gier. Portal newsru.com pisze: „Alternatywą dla znanej tematyki drugiej wojny światowej może być rosyjski przemysł samochodowy, na przykład wyścigi ładami."

Gry umacniające ducha patriotyzmu pojawiły się już wcześniej w innych krajach. Najbardziej znana to „America’s Army”, którą stworzyła amerykańska armia. Podobnych gier jest więcej. Nawet jeśli nie są patriotyczne, to bardzo amerykańskie.

W Polsce podobnych gier jest niewiele. Te najbardziej znane to „Polanie”, „Polanie II” czy niedawno stworzona „Polskie imperium: od Krzyżaków do potopu”.

Źródło: rp.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.