Facebook Google+ Twitter

Rosyjskie gry wojenne, czyli "Wostok 2010"

Na rosyjskim Dalekim Wschodzie i Syberii trwają zakrojone na szeroką skalę, największe w tym roku manewry Sił Zbrojnych Federacji Rosyjskiej "Wostok 2010".

Rosyjscy żołnierze w Kazachstanie. www.wikipedia.org / Fot. www.wikipedia.orgW ubiegły wtorek w stan gotowości zostały postawione jednostki zmotoryzowane, artyleria i siły wojsk rakietowych, wchodzące w skład rosyjskich okręgów wojskowych Dalekiego Wschodu i Syberii. Do akcji wkroczyła także Flota Pacyfiku oraz lotnictwo. Tak rozpoczęły się manewry armii rosyjskiej "Wostok 2010".

Jak powiedział Szef Sztabu Generalnego SZFR Gen. armii Nikolai Makarov: - Podczas treningu różnych sytuacji taktycznych, zaplanowano przeprowadzenie operacji specjalnych, ćwiczenia ogniowe obrony przeciwlotniczej i okrętów wojennych oraz zarówno powietrzne, jak i morskie operacje desantowe.

Przygotowania do manewrów zaczęły się na długo przed ich rozpoczęciem. Na obszar Syberii oraz Dalekiego Wschodu, Rosjanie musieli przerzucić znaczne siły. Dwa miesiące temu okręty flagowe dwóch rosyjskich flot: Czarnomorskiej i Północnej, krążownik rakietowy "Moskwa" oraz ciężki atomowy krążownik "Piotr Wielki" zostały wysłane do rosyjskiej bazy morskiej we Władywostoku, skąd wspólnie z okrętami Floty Pacyfiku operować będą na wodach Morza Japońskiego.Gry wojenne "Wostok 2010", które potrwają do 8 lipca są odpowiednikiem manewrów "Zapad", przeprowadzonych w zeszłym roku przez Rosję i Białoruś, które były jednymi z największych takich przedsięwzięć armii rosyjskiej po rozpadzie ZSRR.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.