Facebook Google+ Twitter

Rosyjskie hity na Warszawskim Festiwalu Filmowym

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2006-10-11 10:34

Rosyjskie filmy nieczęsto trafiają na ekrany polskich kin. Może dlatego wzbudzają duże zainteresowanie widzów warszawskiego międzynarodowego festiwalu filmowego, który rozpoczął się piątek.

Fot. ArchiwumKrytyk Paweł Felis podkreśla ogromną rolę warszawskiej imprezy w propagowaniu kinematografii naszego regionu Europy - głównie filmow z Rosji, Niemiec i Czech.

Publiczność festiwalowa entuzjastycznie przyjęła poetycki dramat z Rosji o namiętności i zazdrości zatytułowany "Euforia". Świetne zdjęcia stepowych pejzaży i nastrojowa muzyka oraz wyraziste aktorstwo to walory filmu 32- letniego Iwana Wyrypajewa - podkreślali widzowie po pokazie.

Ale publiczność - mimo sentymentu do rosyjskiego kina - bywa też krytyczna. Widzowie, z którymi rozmawialiśmy zdecydowanie odradzają film "Dryfowanie" . Obraz rosyjskiej prowincji jest zbyt jednostronny; realia nie są aż tak negatywne, a ludzie tak beznadziejnie nieporadni, jak to próbuje nam wmówić twórca filmu Borys Chlebnikow - ocenili.

Widzom podoba się natomiast film o dwóch małżeństwach zatytułowany "Związki", który bierze udział w konkursie głównym festiwalu "Nowe filmy, nowi reżyserzy" .

A przed nami jeszcze między innymi "9. Kompania" - mocne kino, które rozlicza sie z rosyjską interwencją w Afganistanie. Reżyserem jest Fiodor Bondarczuk, syn twórcy filmu "Wojna i Pokój" Siergieja Bondarczuka.

Warszawski międzynarodowy festiwal filmowy potrwa do niedzieli. W programie jest blisko 160 filmów z całego świata.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.