Facebook Google+ Twitter

Rosyjskie kino dla wszystkich

3. Otwarty Przegląd Filmu Rosyjskiego na Targówku „KinoRosja” to szansa na obejrzenie klasyki kina radzieckiego i rosyjskiego. Warszawskie kino „Świt” zaprasza od 29 do 31 stycznia br.

"Krótkie spotkania" reż. Kira Muratowa / Fot. materiały dystrybutoraNa filmy Kiry Muratowej, Andrieja Konczałowskiego i Nikity Michałkowa nie trzeba chyba nikogo specjalnie zapraszać, ale też trzeba wiedzieć, iż kinematografia rosyjska nie skończyła się na wielkich mistrzach. Będzie więc okazja zobaczyć najnowsze filmy rosyjskie, jak: „Słowo jak głaz” Aleksieja Mizgiriewa, ciemny dramat o życiu we współczesnej Moskwie i „Babunię” – wzruszający film mało w Polsce znanej Lidii Bobrowej.

Spośród starszych filmów warto zwrócić uwagę na debiutancki film Kiry Muratowej „Krótkie spotkania” z Włodzimierzem Wysockim w roli głównej – to subtelny portret psychologiczny dwóch kobiet kochających jednego mężczyznę. Nie można też opuścić „Syberiady” Andrieja Michałkowa-Konczałowskiego” – monumentalnej filmowej epopei ukazującej przez pryzmat losów dwóch zwaśnionych syberyjskich rodzin blisko siedemdziesiąt lat historii Rosji.

Widzowie będą mogli też zobaczyć „Komisarza” Aleksandra Askołdowa – film, który został w Związku Radzieckim zakazany, a jego reżyser został wyrzucony z partii, wysiedlony z Moskwy i pozbawiony prawa do wykonywania zawodu.

Przed każdym filmem będzie kilkuminutowa prelekcja, wstęp na wszystkie filmy jest wolny. Szczegółowy plan na www.kinorosja.waw.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Jako filologa rosyjskiego cieszy mnie wzrost zainteresowania kulturą rosyjska i radziecką. popieram ******

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.