Facebook Google+ Twitter

Rosyjskie kino na DVD. Filmy wędrują do naszych Autorów

Zanim w listopadzie ruszy kolejna edycja Festiwalu Filmów Rosyjskich Sputnik nad Polską, mamy dla Was dwa filmy DVD z cyklu Złota Kolekcja Sputnika: "Chodząc po Moskwie" i "Samolot w płomieniach". Wystarczyło tylko zgłosić chęć napisania recenzji i uzasadnić, dlaczego właśnie temu Autorowi film powinniśmy przekazać i to wszystko.

 / Fot. plakatKonkurs rozstrzygnięty!

DVD z filmem "Chodząc po Moskwie" trafia do Alicji Pionkowskiej, a "Samolot w płomieniach" do Krzysztofa Krzaka.

Filmy wyślemy pocztą i pozostaje nam tylko czekać na recenzje.

Przypomnijmy, Złota Kolekcja Sputnika to cykl, w ramach którego od 24 września ukazywać się będą rosyjskie filmy.

We wrześniu na DVD zobaczymy: "Samolot w płomieniach" Aleksandra Mitty, "Chodząc po Moskwie" - Georgija Danelija, "Wniebowstąpienie" Łaristy Szepitko, "Pokój przechodzącemu na świat" - Aleksandra Ałowa i Władimira Naumowa oraz "Idź i patrz" - Elema Klimowa.

Kolejne filmy ukażą się w następnych miesiącach, aż do grudnia. Wśród nich pojawia się m. in.: "Idiota" , wg prozy Dostojewskiego, "Zwierciadło" - Andrieja Tarkowskiego i kolekcja filmów Siergieja Eistensteina.

Wiadomości24.pl mają dla Was dwa filmy: "Chodząc po Moskwie" i "Samolot w płomieniach".

Przyznamy je tym osobom, które dopełniły pełnej rejestracji (tzn. mają zdjęcie w profilu oraz podane imię i nazwisko), mają minimum status debiutanta i przekonają Redakcję, że to właśnie Im powinniśmy wręczyć filmy do recenzji.

Na zgłoszenia, wpisywane w komentarzach pod tym tekstem, czekamy do czwartku, 2 września, do godziny 15.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (19):

Sortuj komentarze:

Gratuluję zwycięzcom i czekam na interesujące recenzje:). Cieszą mnie coraz szerzej zakrojone akcje kulturalne w serwisie W24

Komentarz został ukrytyrozwiń

Balszoje spasiba! Myślałem, co prawda, o "Chodząc po Moskwie", ale czasami warto zmierzyć się z czymś, co wydaje nam się nieciekawe. Czekam na listonosza.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Gratulacje gratulacje!
PS: Szkoda, że znowu nie wyszło...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Rzeczywiście! To ja nie doczytałem!

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 02.09.2010 17:20

Gratuluję Pani Alicji i Panu Krzysztofowi :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie, spokojnie, mi chodziło o ten "rosyjski warsztat" aby być "bardziej w temacie" :) A co do plakietki, to mnie czeka dużo pracy, aby się dorobić tego czego pani się dorobiła w tym serwisie :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Paweł Dudek - Napisali , Pawle :-) Już w zajawce :-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Będzie pani miała jeszcze szansę, w końcu akcja trwa do grudnia :) Jak tak bardzo zależy na warsztacie, to będzie czas na jego pod szlifowanie. Trochę wiary w siebie i swoje umiejętności zabrakło. Mam nadzieję, że moja deklaracja (jedyna do tytułu "Samolot w płomieniach") przekona redakcję. A tak na marginesie: Andriej Tarkowski i jego STALKER - film poezja, dający dużo do myślenia; choć nie każdy go może strawić. Zupełnie inny świat, obraz niż to do czego człowiek przywykł :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mnie trochę zaintrygował "Idiota" ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jest już po czasie i prawdopodobnie moja propozycja nie zostanie uznana, ale chciałbym mimo tego coś napisać. Otóż bardzo chętnie przyjmę ten film! Jeśli go otrzymam - na pewno obejrzę :) Nie zadeklaruję jednak, że go zrecenzuję ;) A wydaje mi się, że niektórzy tak to zrozumieli - otrzymawszy film trzeba go zrecenzować. Nigdzie przecież o tym organizator konkursu nie napisał... ;) Wydaje mi się, że ideą tego konkursu jest po prostu przekonanie organizatora do swojej osoby poprzez ciekawą wypowiedź. Moja wypowiedź być może nie jest ciekawa, ale na pewno napisana po dokładnym przeczytaniu zasad konkursowych ;) Mam nadzieję, że moi konkurenci się nie obrażą o to ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.