Facebook Google+ Twitter

Rosyjskie media komentują incydent z udziałem prezydentów Polski i Gruzji

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-11-24 09:23

Rosyjskie media zwracają uwagę na polityczne aspekty tego zdarzenia. Wczoraj po południu w pobliżu samochodów z prezydentami padły strzały. Do zdarzenia doszło w pobliżu granicy z Osetią Południową.

Rosyjskie media cytują przedstawicieli rosyjskich i osetyjskich władz, którzy zaprzeczają by rosyjscy czy osetyjscy funkcjonariusze strzelali do kolumny samochodów. Minister spraw zagranicznych Siergiej Ławrow powiedział telewizji "Wiesti-24", że była to "czystej wody prowokacja".

Gazeta "Wremia Nowostiej" pisze, że nawet bez zdarzenia ze strzałami w pobliżu prezydenckiej kolumny obchody 5. rocznicy "Rewolucji Róż" w Gruzji miały charakter skandalu. "W Gruzji tylko się i mówiło się o głębokim podziale w społeczeństwie i wśród elity politycznej" - pisze gazeta.

"Wremia Nowostiej" zwraca uwagę, że na uroczystościach u boku prezydenta Micheila Saakaszwiliego nie było dwojga innych bohaterów rewolucji. Gazeta przypomina, że premier Zurab Żwanija zginął w zagadkowych okolicznościach w lutym 2005 roku, zaś była szefowa parlamentu Nino Burdżanadze w kwietniu tego roku odeszła z ekipy rządzącej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.