Facebook Google+ Twitter

Rosyjskie media: "Lądowaniem dowodził nietrzeźwy gen. Błasik"

Rosyjskie media, informując o raporcie MAK, podkreślają polską odpowiedzialność za katastrofę smoleńską. Dziennikarze z głównych mediów nieoficjalnie przyznają, że dostali z góry sugestie, by nie nagłaśniać polskich głosów krytyki dotyczących dokumentu. Czy Moskwa nie chce, by przeciętny Rosjanin dowiedział się o pretensjach polskich polityków?

Fragment oderwanego skrzydła (10 kwietnia 2010) / Fot. Serge Serebro, Vitebsk Popular News/licencja CC 3.0"Lądowaniem samolotu dowodził nietrzeźwy szef polskich sił powietrznych" - tak brzmi tytuł rosyjskiej gazety ""Komsomolskiej Prawdy". Gazeta pyta: "Czy dowódca wystraszył się prezydenta?"

Dziennikarze z głównych mediów nieoficjalnie przyznają, że z dostali z góry sugestie, by nie nagłaśniać polskich głosów krytyki dotyczących raportu - podaje Gazeta Wyborcza. W najważniejszych stacjach telewizji rosyjskiej informowali, że główną przyczyną katastrofy w Smoleńsku był błąd pilotów: pomimo informacji o złych warunkach, załoga nie podjęła decyzji o odejściu na lotnisko zapasowe. Podkreślali także, że w kabinie pilotów do ostatniej chwili przebywał gen. Błasik - po spożyciu alkoholu.

Nieco inne stanowiska prezentowały stacje radiowe. Radio Echo Moskwy wieczorem poinformowało o wystąpieniu Jerzego Millera, a City FM zwróciło uwagę, że nie ma dowodów na to, iż prezydent Kaczyński naciskał na pilotów. Politolog Anton Oriech, poproszony o komentarz na antenie Echa Moskwy, powiedział, że za mało miejsca w raporcie MAK poświęcono zachowaniu kontrolerów i warunkom panującym na lotnisku Siewiernyj. "Z ludzkiego punktu widzenia wszystko jest jasne. Chodzi o to, by nie ciągać po sądach kontrolerów, którzy przeżyli katastrofę, a całą winę zwalić na zmarłych. Ale z politycznego punktu widzenia grozi to kolejnym skandalem w stosunkach z Polską" - mówił Oriech.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (13):

Sortuj komentarze:

Korina
 • Korina
 • 14.01.2011 15:23

Stare metody KGB nadal skuteczne. Kłamstwa i dezinformacja, a po komentarzach niektórych ludzi widzę, że to nadal działa.

Komentarz został ukrytyrozwiń
gorol
 • gorol
 • 13.01.2011 21:52

levy, jak to robisz, że'ś DNO. same minusy i jeden ( od siebie) plus

Komentarz został ukrytyrozwiń
górol
 • górol
 • 13.01.2011 21:48

levy to wybudzony z uśpienia ruski agent. wybudzony na potrzeby raportu. raport ucichnie, ruskie uśpią levego do następnego razu.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Gabi
 • Gabi
 • 13.01.2011 19:22

Gdyby p. Tusk nie umawiał się z Putinem jak zlekceważyć śp. Lecha Kaczyńskiego, ta katastrofa nie miałaby miejsca. W tamtym czasie nastąpiła zdrada stanu , reszta to już tylko tego konsekwencje.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Janka
 • Janka
 • 13.01.2011 18:30

Ruskim sie wydaje że w Polsce nadal chla sie tak jak w Rosji stąd te dziwne skojarzenia.

Komentarz został ukrytyrozwiń
czyt
 • czyt
 • 13.01.2011 18:12

levy- przyganiał kocioł garnkowi. Jesteś wszędzie i co gorsza nie masz nic do powiedzenia. Zdaje się, że ktoś ci to już napisał.

Komentarz został ukrytyrozwiń
levy
 • levy
 • 13.01.2011 16:05

Tak czytam posty jednej pani pod wieloma artami o katastrofie.
Zalecałbym sporą dawkę jakiegoś psycho-laksigenu, na to intelektualne zaparcie...

Komentarz został ukrytyrozwiń
PiSmak
 • PiSmak
 • 13.01.2011 14:23

Nie wierzę w te wszystkie bzdury. Jestem przekonany od samego początku,że to był perfidny zamach na polskie elity-powtórka Katynia. Prawda wyjdzie na jaw za 50 lat.

Komentarz został ukrytyrozwiń
szeryf
 • szeryf
 • 13.01.2011 12:49

Dorota, tak. Wreszcie zrozumiałas podstęp. Przeżył, poprosił o azyl, zdradza tajemnice, sieje ferment i się cieszy. Brawo za dojcie do częsci prawdy.!!!!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

To ktoś jednak przeżył katastrofę!!! Wyraźnie pisze o tym > Konsomolskaja Prawda <. Kontrolerzy na wieży! Dzielni ludzie, po prostu bohaterzy! A czy przebadano kontrolerów na obecność alkoholu we krwi?
Panie Kap, to premier Tusk urządził sobie wycieczkę 07 kwietnia 2010r. na rosyjską uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod cerkiew w Katyniu a następnie zignorował (jak to młodzież mówi >olał<) polskie obchody 70 rocznicy mordu katyńskiego. Chyba, że uznamy, że teraz obchody rocznic katyńskich organizuje nam Rosja.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.