Facebook Google+ Twitter

Rosyjskie media o burdach kibiców w Warszawie

Kto denerwował, a kto usiłował uspokoić rosyjskich kibiców w Warszawie? Czy na ulice polskiej stolicy trzeba było wyprowadzić wojsko i zapewnić gościom zza wschodniej granicy osłonę pojazdów pancernych? Pouczające.

Bijatyki i kibolskie burdy w Warszawie nie trafiły na pierwsze strony gazet rosyjskich. Znacznie większą uwagę przyciągnął sam mecz oraz inne sprawy, w tym zawieszenie programów rozwoju Północnego Kaukazu i rosyjskiego Dalekiego Wschodu z powodu nieprawidłowości wykrytych przez ministerstwo finansów oraz oczywiście wydarzenia 12 czerwca w Moskwie.

Bezstronnie i w miarę bezstronnie


Stacje telewizyjne, należące w Rosji bez wyjątku, acz w różnej formie, do państwa, starały się zachować przynajmniej pozory bezstronności. Tak więc w korespondencji kanału Wiesti 24 obserwująca wydarzenia na miejscu dziennikarka Alisa Romanowa zauważyła: "Również we wnętrzu kolumny [rosyjskich kibiców] nie zabrakło prowokatorów - ludzi w czarnych maskach. W niewielkich grupach, po dziesięciu-piętnastu włączali się do pochodu kibiców, po czym wywoływali bijatyki."Pod materiałem na YouTube wybuchła dość prymitywna i w dużej mierze antypolska dyskusja, w której określono nasze społeczeństwo jako dzikusów (KAJlbMAp4er), a nawet doradzono nam czekać, aż do Warszawy powrócą jej prawowici gospodarze. Jak należy się domyślać pod flagą Imperium Rosyjskiego. (paket34) Nieliczne głosy o innym wydźwięku pochodziły najwyraźniej od użytkowników z Ukrainy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

gość
  • gość
  • 13.06.2012 15:32

Konkurs dla KIBICÓW! Zapraszamy do udziału :)
http://ciekaweeurokanion.interia.pl/

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.