Facebook Google+ Twitter

Rosyjskie media o rezygnacji z tarczy antyrakietowej w Polsce

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-09-19 10:27

Rosyjska "Komsomolskaja Prawda" twierdzi, że decyzja prezydenta Baracka Obamy w sprawie nierozmieszczania elementów tarczy antyrakietowej w Polsce i w Czechach, wywołała niezadowolenie tylko w Polsce.

Dziennik przytacza słowa prezydenta Lecha Kaczyńskiego, który stwierdził, iż Amerykanie robią historyczny błąd.

"Komsomolskaja Prawda" pisze, że Czesi decyzję Waszyngtonu przyjęli spokojnie, za to w starej Europie krok amerykańskiej administracji wzbudził euforię". Prokremlowski dziennik cytuje odpowiednio dobrane wypowiedzi prezydenta Francji, premiera Wielkiej Brytanii i kanclerz Niemiec.
Gazeta publikuje również zdjęcie kobiety z podpisem: "Ta Warszawianka, podobnie jak dziesiątki tysięcy innych Polaków, nie chciała rozmieszczenia na swojej ziemi amerykańskich antyrakiet. Ich głos został usłyszany". Trudno jednak powiedzieć, czy kobieta na zdjęciu jest Polką, gdyż trzyma ona w ręku antywojenny plakat napisany ani po polsku ani po angielsku.

"Kommiersant" zwraca z kolei uwagę, że nowy szef NATO Anders Fogh Rasmussen zaproponował stworzenie kolektywnego systemu obrony przeciwrakietowej, który obejmowałby Pakt Północnoatlantycki, Stany Zjednoczone i Rosję. Gazeta pisze, że Rosja gotowa jest rozpatrzyć taką propozycję.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.