Facebook Google+ Twitter

Rosyjskie media pozytywnie o wizycie Sikorskiego w Moskwie

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-05-07 08:30

Rosyjskie media w pozytywnym tonie relacjonują wizytę w Moskwie ministra spraw zagranicznych Radosława Sikorskiego. Jednocześnie dosyć krytycznie piszą o nowym unijnym programie Partnerstwo Wschodnie który ma być dziś ogłoszony w Pradze.

Dziennik "Kommiersant" pisze, że wizyta ministra Sikorskiego w Rosji była zasadniczym etapem przygotowań do wizyty w Polsce premiera Władimira Putina. Gazeta zauważa, że szef polskiego MSZ zapewnił ministra spraw zagranicznych Rosji Siergieja Ławrowa, że inicjowany przez Warszawę program Partnerstwo Wschodnie nie jest skierowany przeciwko Rosji.

"Kommiersant" zauważa, że obawy Moskwy co do programu "Partnerstwo Wschodnie" związane są z tym, że inicjowały go Polska i Szwecja kraje "tradycyjnie skrajnie krytycznie odnoszące się do rosyjskiej polityki zagranicznej".

Gazeta "Izwiestia" ocenia, że jednym z celów Partnerstwa Wschodniego jest stworzenie "południowego korytarza transportowego" z ominięciem Rosji i dlatego Moskwa będzie obserwować ten proces z "podwyższonym zainteresowaniem".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.