Facebook Google+ Twitter

Rosyjskie MSZ oskarża Polskę o łamanie praw człowieka

Raport rosyjskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych oskarża Polskę o naruszenie podstawowych praw przysługujących każdej osobie, która znajduje w granicach naszego państwa.

Sonda

Czy uważasz, że Polacy są tolerancyjni?

 / Fot. fot.flickr.comDoniesienie składa się z 73 stron, gdzie zostały przedstawione konkretne zarzuty wobec Polski. W protokole zostały również opisane pozostałe 26 krajów Unii Europejskiej. Rosyjscy dyplomaci alarmują, że stale słabnie poziom demokracji w Europie. Prawa człowieka uznawane są za normy powszechnie obowiązujące, które wynikają z przyrodzonej godności ludzkiej. Państwo ma obowiązek ochrony tych praw, niezależnie od swojego ustroju i krajowej regulacji prawnej. Poszanowanie praw człowieka i godności ludzkiej jest uznawane za równoważnik stabilizujący utrzymanie pokoju na świecie.

Żółta kartka dla Polski

Na liście zarzutów i zaniechań dokonanych, znalazły się: szowinizm, ksenofobia oraz niewłaściwe traktowanie emigrantów.
Rosyjscy urzędnicy uznali, że szerząca się niechęć oraz wroga postawa wobec mniejszości narodowych, występuje również u polskich polityków. Notorycznie nie zostają przestrzegane normy prawne dotyczące grup etnicznych oraz religijnych. Największy problem dotyka osoby pochodzenia żydowskiego oraz Cyganów, którzy są prześladowani oraz szykanowani.

Do listy nadużyć należy dodać również słabą sprawność sądów, złe traktowanie zatrzymywanych emigrantów, nieuzasadnione przetrzymywanie oraz wykorzystywanie uprzywilejowanej pozycji przez policję. Wszystkie wymienione zarzuty zostały zamieszczone na oficjalnej stronie rosyjskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Zarejestruj się i napisz artykuł[/b]
Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Podzielam zdanie moich przedmówców, a czytając ten rosyjski raport można się zastanowić czy dziś mamy 1 kwietnia?

Komentarz został ukrytyrozwiń

hahaha

Komentarz został ukrytyrozwiń

Kuriozalnym i bulwersującym jest, że to właśnie Rosja ośmiela się oskarżać inne kraje o sprawy, które u niej są normą , w dodatku obficie podlane krwia niewinnych ofiar.
To brudna propaganda w dobrze znanym socjalistyczno-imperialnym stylu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.