Facebook Google+ Twitter

Rosyjskie myśliwce latały nad amerykańskim niszczycielem. Zobacz film zrobiony z pokładu USS Donald Cook (wideo)

Rosyjskie samoloty myśliwsko-bombowe Su-24 kilkadziesiąt razy przeleciały nad amerykańskim niszczycielem USS Donald Cook pływającym po Bałtyku.

 / Fot. By Dmitriy Pichugin (http://russianplanes.net/id78174) [GFDL 1.2 (http://www.gnu.org/licenses/old-licenses/fdl-1.2.html) or GFDL 1.2 (http://www.gnu.oRosyjskie myśliwce Su-24 wykonały w poniedziałek (11.04) około 20 przelotów nad niszczycielem USS Donald Cook. Samoloty zbliżyły się na odległość ok. 900 metrów na wysokości ok. 30 metrów. Z powodu działań Rosjan odwołano zaplanowane operacje lotnicze polskiego śmigłowca, który znajdował się na pokładzie niszczyciela. Wcześniej USS Donald Cook cumował w Gdyni.

Poniedziałkowy incydent na Bałtyku to kolejny pokaz siły Rosjan. W październiku ub.r. amerykańskie myśliwce przechwyciły dwa rosyjskie samoloty Tu-142, które pojawiły się w bliskiej odległości od amerykańskiego lotniskowca USS Ronald Reagan. Do incydentu doszło na Pacyfiku. Z kolei w czerwcu ub. r. rosyjski samolot myśliwsko-bombowy Su-24 przeleciał w odległości zaledwie 500 metrów od amerykańskiego niszczyciela, który pływał po Morzu Czarnym niedaleko Krymu.

STORYFUL/x-news

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.