Facebook Google+ Twitter

Rosyjskie okręty wojenne popłyną na Kuryle. Jak odpowie Japonia?

Zaostrza się rosyjsko-japoński konflikt o Wyspy Kurylskie. Jak poinformowała agencja Reuters, sporny archipelag odwiedzić miają wkrótce okręty wojenne rosyjskiej Floty Pacyfiku.

Zdjęcie satelitarne wyspy Kunaszyr, którą w listopadzie 2010 roku odwiedził, jako pierwszy rosyjski przywódca po zakończeniu II wojny światowej, Dmitrij Miedwiediew. / Fot. NASA, public domainWciąż pogarszają się stosunki między Rosją i Japonią, a wszystko za sprawą trzech wysp - oraz kilku mniejszych wysepek, wchodzących w skład archipelagu Wysp Kurylskich.

Ministerstwo Obrony Narodowej Rosji zapowiedziało wysłanie na Kuryle dwóch okrętów z Floty Pacyfiku. Desantowiec "Admiral Nevelskoi" oraz holownik "Kural" wziąć mają udział w ceremoniach ku czci rosyjskich marynarzy poległych pod koniec II wojny światowej.

Czytaj też: Operacja Kwantuńska. II wojna światowa wciąż trwa!


Południowa część archipelagu Wysp Kurylskich, zwanych w Japonii Terytoriami Północnymi, od zakończenia II wojny światowej stanowi punkt zapalny w relacjach na linii Moskwa-Tokio. Konflikt systematycznie zaostrza się od czasu wizyty złożonej na Kurylach przez prezydenta, dziś premiera Rosji, Dmitrija Miedwiediewa w listopadzie 2010 roku.

Przeczytaj więcej na kolejnej stronie --->

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Wasz Pan
  • Wasz Pan
  • 25.09.2012 01:54

Niedouczone głupki, Kuryle są rosyjskie i Rosja jest potęgą i basta. Głupcy myślą, że Rosjii ktoś może rozkazywać lub coś narzucać.

Komentarz został ukrytyrozwiń
red
  • red
  • 15.08.2012 09:32

Ktoś Ruskom musi wyperswadować że tak postępować nie wolno. Takie ciągłe prowokowanie doprowadzi do tego, że dostaną kiedyś w czapę!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Niektórzy to się nie mają najwyraźniej czym zająć... (Chodzi mi o rządy tych krajów).

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.