Facebook Google+ Twitter

Rosyjskie służby specjalne mogły wiedzieć o możliwym zamachu

Według nieoficjalnych źródeł, rosyjskie służby specjalne były poinformowane o możliwym zamachu. Przedstawiciele rosyjskiego Komitetu Antyterrorystycznego winą obarczają milicję i służby porządkowe.

24 stycznia zamachowiec samobójca wysadził się w hali przylotów międzynarodowych Moskwa-Domodiedowo. Wskutek zamachu 35 osób zginęło, 150 zostało rannych. Rosyjskie media podają niepotwierdzoną informację, że liczba ofiar może wzrosnąć nawet do 70 osób.

Jak informuje "Komsomolskaja Prawda" sytuacja na lotnisku jest wciąż niestabilna. Świadkowie na bieżąco relacjonują wydarzenia. "Na drogach w pobliżu Domodiedowa panuje chaos. Zdezorientowani kierowcy utrudniają ruch karetek pogotowia na lotnisko" - pisze świadek na Twitterze.

Ria Novosti podają: "Służby specjalne w Rosji były wcześniej poinformowane o możliwym ataku terrorystów na jednym z moskiewskich lotnisk(...). Na hali przylotów międzynarodowych pracowali agenci bezpieczeństwa(...)".

Dlaczego zatem nie udało się zapobiec tragedii?

"Strasznie o tym mówić, ale niestety winne są rosyjskie służby porządkowe. Przyzwyczailiśmy się do tego, że ciągle coś się dzieje na Kaukazie, w Dagestanie, w Inguszetii. Nadal nie możemy w pełni kontrolować sytuację, a ludzie wciąż giną. Niedawno przedstawiciele naszych służb specjalnych oświadczyli, że terroryzm został pokonany. Dzisiejsza tragedia jest najlepszym przykładem tego, że nie jesteśmy do końca konsekwentni w słowach, a nasi obywatele nie mogą czuć się w pełni bezpiecznie(...). Mimo tego, że system bezpieczeństwa na lotnisku Domodiedowo jest naprawdę wysoki, wciąż borykamy się z korupcją milicji, co w zasadzie jest bezpośrednią przyczyną zamachów" - twierdzi Kiril Kabanow, przedstawiciel Narodowego Komitetu Antyterrorystycznego w Rosji.

Obecnie wszyscy trzymają się wersji, że za zamachem stoją członkowie ruchu narodowościowego Kaukazu Południowego. Jak podaje nieoficjalne źródło, atak mógł być organizowany przez rosyjskich biznesmenów, którzy wypowiedzieli wojnę obecnemu zarządowi lotniska. "Taki zamach po prostu wymusi władzę do zmiany kierownictwa" - podaje anonim dla "Komsomolskiej Prawdy".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.