Facebook Google+ Twitter

Rosyjskie sondaże: Putin wygra w 1. turze wyborów

W niedzielę Rosjanie udadzą się do urn wyborczych, by oddać głos na jednego z kandydatów ubiegających się o fotel prezydencki. Według sondaży, ponownie zasiądzie na nim Władimir Putin, zwyciężając już w I turze wyborów.

 / Fot. PAP/EPA/ALEXEY DRUGINYNGdyby jednak zdarzyła się konieczność przeprowadzenia drugiej tury, to miałaby ona się odbyć dopiero 25 marca. Dopuszczeni zostaną do niej dwaj kandydaci z największą liczbą głosów zdobytych w niedzielnym głosowaniu.

W razie odmowy jednego z kandydatów, zostanie on zastąpiony przez polityka z kolejną, największą liczbą pozyskanych głosów. W tej turze do zwycięstwa wystarczy zdobycie większej liczby głosów od swego konkurenta. Żaden z dwójki pretendentów na Kreml nie da rady zablokować wyborów wycofaniem swej kandydatury. W myśl rosyjskiej ordynacji wyborczej do ich przeprowadzenia wystarczy jedna osoba umieszczona na kartach do głosowania.

Ewentualny problem zostanie rozwiązany poprzez dodanie rubryk "za" oraz "przeciw" - do zwycięstwa potrzebna jest połowa głosów. W przeciwnym przypadku wybory zostaną unieważnione, a kolejne rozpisane za cztery miesiące.

Jak podaje PAP, Agencje lojalne wobec Kremla: Wszechrosyjskie Centrum Badań Opinii Publicznej (WCIOM), Fundacja Opinii Publicznej (FOM) oraz Centrum Lewady prognozują poparcie dla Putina w wysokości: 58,6 proc., 60,3 proc. i 66 proc.

Drugie miejsce ma należeć do Giennadij Ziuganowa, lidera Komunistycznej Partii Federacji Rosyjskiej. Ma na niego głosować od 14,8 do 16,3 proc. wyborców.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (8):

Sortuj komentarze:

puchacz
 • puchacz
 • 05.03.2012 09:13

bardzo nam sie nie podobają wybory innych krajów.. tu putin.. a pamietam jak PIS sie pluł gdy merkel została wybrana a kaczynski posunął sie nawet do paskudnych insynuacji...

Komentarz został ukrytyrozwiń
jędrzej
 • jędrzej
 • 05.03.2012 09:10

przecież reszta tych kandydatów to KATASTROFA jest putin i pustka za nim..

Komentarz został ukrytyrozwiń
Inka
 • Inka
 • 03.03.2012 22:53

PR w Rosji działa ogłupiająco tak jak działał do niedawna w Polsce(zresztą wzorowany na PR Putina) tylko że w Polsce propaganda już przestała działać ,bo ludzie zaczęli myśleć ;w Rosji jeszcze myślenie nie działa! Media w Polsce ogłupiają z tym że w Polsce są jeszcze media niezależne jak TV Trwam czy internetowa niezależna pl. W Rosji czegoś takiego nie ma. W Polsce na szczęście jest coraz mniej baranów którzy wierzą w PR Platformy.

Są media drugiego obiegu ... na szczęście!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Rodziewicz
 • Rodziewicz
 • 03.03.2012 20:32

Rosjanie nie poradzili sobie z "carem" Putinem. To świadczy,że nie są jeszcze na tyle silni aby stworzyć demokratyczny kraj,jeszcze się boją cara,nie mają poweru wystarczająco,żeby coś naprawdę u siebie zmienić.

Komentarz został ukrytyrozwiń
puchacz
 • puchacz
 • 03.03.2012 19:23

dla rosji putin chce dobrze by była silna i przewidywalna choć twarda to dla polski żle bo my chcemy a najbardziej PIS odwrotnie ale my też byśmy chcieli silnego kraju i charyzmatycznego przywódcy .. pewnie dlatego putina nie lubią w niektórych krajach gdzie chodzi o strefy wpływów... a tak wogóle wspominając pijaka jecyna nie życzyłbym takiego przywódcy nikomu no chyba ze wrogowi..

Komentarz został ukrytyrozwiń
red
 • red
 • 03.03.2012 17:29

Lofas -- to pewnie jakiś potomek ogłupiałego UBOLA.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Henryk
 • Henryk
 • 03.03.2012 17:04

Lofas,ty chyba jesteś idiotą.

Komentarz został ukrytyrozwiń
lofas
 • lofas
 • 03.03.2012 16:32

zyczyc trzeba putinowi zwyciestwa by do wladzy nie dorwalo sie cos w rodzaju zbawiciela.wtedy nie nadazali bysmy sie dziwic

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.