Facebook Google+ Twitter

Rosyjskie wojska nie wpuścili przedstawicieli Rady Europy do Gori

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-08-21 12:00

Według Radia Swoboda, rosyjskie wojska uniemożliwiły wjazd do Gori przedstawicielom Rady Europy. Dwaj politycy z komitetu wykonawczego Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy zostali zatrzymani w Igoeti na drodze Tbilisi-Gori. Wbrew zapowiedziom, wojska rosyjskie nie opuściły tego rejonu. Gruzińskie media twierdzą, że nastąpiła tylko zmiana składu osobowego rosyjskich oddziałów.

W Igoeti od wielu dni znajduje się najdalej wysunięty w stronę gruzińskiej stolicy posterunek rosyjski. Żołnierze - według Radia Swoboda - nie pozwolili na przejazd Matiasowi Ersi i Kastriotasowi Islami - przedstawicielom Rady Europy. Obaj politycy byli oburzeni. "Znajdujemy się na terytorium Gruzji, po którym zabraniają nam się poruszać rosyjskie wojska. To prawdziwa okupacja" - oświadczyli.

O takiej sytuacji w okolicach Gori od wielu dni informowali specjalni wysłannicy Polskiego Radia. Stacjonujący tam Rosjanie domagają się od dziennikarzy rosyjskich wiz i akredytacji - tak, jakby tereny te należały do Federacji Rosyjskiej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.