Facebook Google+ Twitter

Rosyjskie wojska opuszczają Gruzję. Czy na pewno?

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-08-22 09:12

W Gruzji rozpoczęła się dyslokacja wojsk rosyjskich. Zdaniem specjalnego wysłannika Polskiego Radia wciąż jednak nie można mówić o ich wycofywaniu. Jak relacjonuje, na trasie Gori-Igoeti przemieszczają się kolumny czołgów i transporterów opancerzonych. Widać również rosyjskie śmigłowce, patrolujące wzgórza w tym rejonie.

W ciągu ostatnich kilku godzin w kierunku Igoeti i Tbilisi jechało pięć czołgów, a w kierunku Gori - osiem.
Do Gori wpuszczane są tylko transporty medyczne i mieszkańcy okolicznych wsi. Na posterunku w Gori zatrzymano szwedzkich dyplomatów chcących wjechać do miasta.

Gruzińskie władze poinformowały, że rosyjskie dowództwo obiecało wycofanie swoich oddziałów z rejonu Gori do godziny 8.00 wieczorem miejscowego czasu. Według przedstawiciela gruzińskiej Rady Bezpieczeństwa Narodowego Kachy Lomaji, taką informację przekazał dowodzący rosyjskimi wojskami w tym rejonie generał Wiaczesław Borysow. "Zobaczymy, co się wydarzy" - powiedział dziennikarzom Kacha Lomaja.
20 kilometrów od Gori stacjonują gruzińska policja i straż graniczna, gotowe przejąć kontrolę w osetyjsko-gruzińskim pasie przygranicznym.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.