Facebook Google+ Twitter

Rosyjskie wojsko czeka na znak Kremla?

Ukraiński serwis internetowy korrespondent.net podaje, że rosyjskie służby Specnazu szykują się na wyjazd do Kijowa. Według portalu, wspomniane siły specjalne "siedzą na walizkach" i czekają tylko na rozkaz z Kremla.

Sytuacja na Ukrainie jest coraz bardziej napięta / Fot. Evgeny FeldmanSerwis korrespondent.net powołuje się na słowa jednego ze współpracowników służb, który taką informację miał przekazać znajomemu z Kijowa. Według niego, funkcjonariusze Specnazu mieli już otrzymać nawet mundury w ukraińskich barwach narodowych.

O interwencję wojskową Rosji zaapelował Siergiej Smolianow - radny z Sewastopolu, wywodzący się z rządzącej krajem Partii Regionów. W swojej petycji wzywa prezydenta Putina do "obrony suwerenności Ukrainy i jej legalnych władz przed próbą obalenia przez agentów Zachodu".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

Ta informacja pokazuję, jak funkcjonują ukraińskie media. Gdyby traktować poważnie prasę znad Dniepru, na Ukrainie już jest stan wyjątkowy, rosyjskie wojska wkroczyły na ulice, NATO szykuje się do odbicia Ukrainy, Janukowycz emigrował do Chin, a opozycja przejmie władze. To tylko wierzchołek góry lodowej. Ukraińskie media po pomarańczowej rewolucji wprawdzie uniezależniły się od władzy, ale popadły w sidła oligarchów, koncentrując się wyłącznie na zysku, a nie informacji. Tak na dobrą sprawę jest gorzej, niż było. Teraz bowiem, jeśli ktoś ma gruby portfel, bez problemu może sobie w każdym medium, oprócz państwowej telewizji, kupić sobie konkretną informacją, np. jak podają źródła dyplomatyczne, ukraiński rząd rozważa wprowadzenie stanu wyjątkowego...

Komentarz został ukrytyrozwiń

http://www.liiil.pl/1386007942,Oksana-Zabuzko-Drodzy-zachodni-przyjaciele-nie-gon.htm

List Okasy Zabużko. Wklejam fragment (ze Studia Opinii)

"„Drodzy zachodni przyjaciele Ukrainy (dotyczy to także dziennikarzy)

Przestańcie, proszę, gonić za sensacją i nie spieszcie się tak z rozpowszechnianiem plotek o tym, że ”wiec w Kijowie nabiera gwałtownego charakteru”....
... Oksana Zabużko (Fot. Marcin Onufryjuk / Agencja Gazeta)
Zdawajcie sobie, proszę, sprawę z tego, że to, co się w tych dniach dzieje na Ukrainie, nie jest niczym innym niż zamierzonym „cichym zamachem stanu”, według wszelkiego prawdopodobieństwa koordynowanym z Moskwy. Jego inicjatorzy – panowie Kliujew, Miedwiedczuk, Zacharenko, Kożara – sprowadzili do miasta nieznaną liczbę wyszkolonych band, aby zainscenizować/sprowokować gwałtowne starcia z policją (dobrze też wyglądające na wideo)...."

Komentarz został ukrytyrozwiń

Rosjanom daleko do cywilizacji zachodniej. Ich sposób spostrzegania rzeczywistości jest absurdalny.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękuję. Pozdrawiam.

Zaś tak nawiasem podobne przekłamania na kierunku wschodnim są powszechne w krajowych środkach masowego przekazu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mój błąd, już zmieniam. Powołałem się na cytat zamieszczony na wp.pl.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pan Kolega autor się myli. Jest to prywatna inicjatywa tego radnego.

http://ve4e.com.ua/petition/173/

http://www.vesti.ru/doc.html?id=1162159

Z kolei nie mówi się tam dosłownie a "amerykańskiej agresji", ale o "obronie suwerenności Ukrainy" i jej legalnych władz przed próbą obalenia przez agentów Zachodu przy pomocy eksportu rewolucji.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.