Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

6440 miejsce

Roszady kadrowe w Policji.Odchodzą kolejni komendanci wojewódzcy

Spadają czapki z głów szefów jednostek policyjnych. Takiej wymiany kadr w KGP i województwach nie pamiętają najstarsi górale. Stanowiska kierownicze obejmują funkcjonariusze, którzy rozpoczynali służbę już w Policji.

 / Fot. Archiwum PolicjiRozkazy kadrowe brzmią jednakowo, zmieniają się jedynie komendy i nazwiska odchodzących do cywila:

"Komendant Główny Policji z dniem 21 stycznia 2016 r., po uwzględnieniu prośby o rozwiązanie stosunku służbowego, zwolnił ze służby w Policji insp. Janusza Stępniaka - Zastępcę Komendanta Wojewódzkiego Policji z siedzibą w Radomiu,zwolnił ze służby w Policji insp. Artura Falkowskiego - Zastępcę Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu, nadinsp. Dariusza Banachowicza - Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi".

Pojawiły się komunikaty o zwolnieniu ze stanowiska: komendanta Szkoły Policji w Pile insp. Jerzego Powieckiego, komendanta Centrum Szkolenia Policji w Legionowie insp. Romana Stawickiego.

Odwołaniu z zastępcy komendanta Centralnego Biura Śledczego Policji:insp. Roberta Sieradzkiego, podinsp. Marka Boronia i mł. insp. Rafała Derlatkę.

Są też informacje o powierzeniu obowiązków i najważniejsze, dotyczące awansu na wyższe stanowisko.

 / Fot. Archiwum PolicjiI tak minister Spraw Wewnętrznych i Administracji z dniem 12 stycznia 2016 r. powołał na stanowisko Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie insp. Krzysztofa Pobutę - komendanta Miejskiego Policji w Przemyślu.

Inspektor dr Krzysztof Pobuta urodził się w 1972 r. w Radymnie. Jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Marii Curie – Skłodowskiej w Lublinie /1998 rok/. Wcześniej w 1995 r. ukończył Wyższą Szkołę Policji w Szczytnie. W 2006 roku ukończył studia podyplomowe z zakresu zarządzania jakością w administracji publicznej.
W 2012 roku otrzymał tytuł doktora nauk społecznych w zakresie socjologii na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.

W 1991 r. rozpoczął służbę w Komendzie Rejonowej Policji w Jarosławiu. Pokonując kolejne szczeble kariery został naczelnikiem wydziału kryminalnego, I zastępcą komendanta powiatowego Policji w Jarosławiu. W marcu 2009 r. objął stanowisko Komendanta Miejskiego Policji w Przemyślu.

 / Fot. Archiwum PolicjiMinister SWiA powołał na stanowisko komendanta wojewódzkiego Policji w Białymstoku insp. Daniela Kołnierowicza - komendanta Powiatowego Policji w Augustowie.

Komendant podlaskiego garnizonu Policji inspektor D. Kołnierowicz służbę w resorcie rozpoczął w 1995 roku. Od początku związany był z pionem prewencji i ruchu drogowego. W 2005 roku został naczelnikiem Sekcji Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku, a 4 lata później został mianowany na stanowisko I zastępcy komendanta tej jednostki. W 2014 roku objął kierownictwo Komendy Powiatowej Policji w Augustowie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.