Facebook Google+ Twitter

"Rota" i Barbara na Dzień Niepodległości w Ostrowcu Świętokrzyskim

Obchody Święta Niepodległości w Ostrowcu Świętokrzyskim miały charakter poważny i oficjalny oraz, powiedzmy, mniej napuszony. Rozpoczęły się uroczystą mszą świętą w Kolegiacie pod wezwaniem Św. Michała Archanioła, po której nastąpił przemarsz ulicami miasta do parku miejskiego pod pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego.

Tu przemówił Prezydent Miasta, Jarosław Wilczyński, a władze miasta, powiatu, delegacje zakładów pracy, organizacji społecznych i kombatanckich złożyły wieńce i wiązanki kwiatów.

Natomiast wieczorem, w sali kina Etiuda, odbył się uroczysty koncert z okazji Święta Niepodległości, który pod patronatem Prezydenta Miasta zorganizowali Miejskie Centrum Kultury w Ostrowcu Świętokrzyskim i Stowarzyszenie Przyjaciół Związku Strzeleckiego "Strzelec" Organizacji Społeczno - Wychowawczej Jednostki Strzeleckiej 2013. Prowadził go Norbert Zięba, a w pierwszej części wystąpili laureaci VI Przeglądu Piosenek Patriotycznych i Legionowych, który odbył się w poniedziałek 8 listopada w ostrowieckim MCK.

Na początek na scenie pojawił się Chór Dziecięcy "Wiolinki" pod dyrekcją Jadwigi Dadii, laureaci Paweł Pawlik, odkrycie tegorocznego Przeglądu Piosenek Patriotycznych i Legionowych w Ostrowcu. / Fot. Krzysztof Krzakwyróżnienia. Po nim - Paweł Pawlik z Publicznego Gimnazjum nr 5 w Ostrowcu Świętokrzyskim, prawdziwe odkrycie tegorocznego przeglądu, nagrodzonego I nagrodą. Pod każdym względem słusznie. Dysponujący mocnym, czystym głosem, a na dodatek niezwykle świadomie nim (podobnie jak i estradowym gestem) operujący młody człowiek ma wszelkie predyspozycje, by jego popisy wokalne nie skończyły się szybko, ze stratą dla widzów, którzy urzeczeni słuchali jego interpretacji "Marsza Sybiraków", czy songu Jana Pietrzaka "Żeby Polska była Polską". Cytując wypowiedź Ireny Santor, jurorki "Szansy na sukces", chciałoby się powiedzieć: "Nie zgubmy tej perły!".

Występująca po nim Angelika Salus z Publicznego Gimnazjum nr 3 w Ostrowcu dysponuje mocnym głosem i niekwestionowanym talentem wokalnym, który, jak sądzę mogłaby pełniej wykazać w bardziej oryginalnym repertuarze niż "Rota" czy "Czerwone maki na Monte Cassino". Na zakończenie zaśpiewała Olga Kosiarz z Liceum Ogólnokształcącego nr 1 im. Stanisława Staszica, laureatka wielu konkursów wokalnych w kraju i zagranicą. Zaśpiewała a capella "Ojczyznę" (wiersz C.K. Norwida) i "A my nie chcemy uciekać stąd" Jacka Kaczmarskiego. Nie ujmując nic talentowi Olgi Kosiarz, powiem, że bardziej podobała mi się wersja (bardziej zaśpiewana niż wykrzyczana) tego drugiego utworu przedstawiona w filmie Magdaleny Łazarkiewicz "Ostatni dzwonek".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

klaudusia
  • klaudusia
  • 16.12.2010 19:40

Pięknie Paweł xd

Komentarz został ukrytyrozwiń

5* Widzę ,że w Ostrowcu ciągle się coś dzieje w tematyce kulturalnej.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tradycje i obrzędy są zawsze różnie widziane. Jednak takie święta, powinny być obchodzone w nastroju uroczystym i podniosłym. Różne formy sztuki i przejawy kultury powinny mieć stosowne chwile i miejsca zastosowania.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.