Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

26921 miejsce

Rotmistrz Pilecki i św. Maksymilian Kolbe bohaterami komiksów

Na wakacje zapowiedziano wydanie kolejnych komiksów, przedstawiających historie więźniów z obozu w Auschwitz. Bohaterem następnej publikacji będzie rotmistrz Witold Pilecki, zaś sierpniowy epizod poświęcony zostanie o. Maksymilianowi Kolbe.

Fragment komiksu pt. "Miłość w cieniu zagłady" / Fot. zdjęcie pochodzi ze strony internetowej www.epizodyzauschwitz.plZaledwie kilka dni temu swoją premierę miał pierwszy komiks historyczny z cyklu „Epizody z Auschwitz”. Jednak autorzy tego projektu nie chcą kazać czekać wszystkim sympatykom komiksów i już zapowiedzieli wydanie następnych części. W czasie wakacji ukazać się mają dwa kolejne zeszyty, które przybliżą czytelnikom sylwetki kolejnych więźniów obozu Auschwitz.

Czerwcowy epizod przedstawiać będzie okoliczności przybycia rotmistrza Witolda Pileckiego do obozu i późniejszej ucieczki. W komiksie autorzy ukażą także plany rotmistrza, dotyczące odbicia więźniów z Oświęcimia przez Armię Krajową.

Interesująco zapowiada się również sierpniowy zeszyt, prezentujący nie tylko obozowe wątki z życia zakonnika z Niepokalanowa, ale również jego postawę z okresu międzywojennego czy działalność misyjną. Choć ukazane w epizodzie wydarzenia skupiają się wokół obozu to autorom udało się zaprezentować mało znane fakty z życia o. Maksymiliana Kolbe. Przede wszystkim jednak pokazane zostanie poświęcenie Świętego w Auschwitz.

Za scenariusz komiksów, które ukazują się w ramach „Epizodów z Auschwitz” odpowiada Michał Gałek, natomiast bardzo ciekawe i pełne dynamizmu rysunki stworzył Marcin Nowakowski.

Prace powstały we współpracy z historykami, zajmującymi się tematyką niemieckich obozów
i sprawą II wojny światowej. Ważną rolę przy tworzeniu scenariusza odegrały wspomnienia i relacje byłych więźniów. Dzięki tym zabiegom komiksy nadają się również jako materiały dydaktyczne do szkół i dla wszystkich, którzy pragną pogłębić swoją wiedzę na temat obozów koncentracyjnych. Oczywiście, w niektórych przypadkach, nie udało się odtworzyć wszystkich zdarzeń, ale twórcy zdecydowali się na przedstawienie historycznych hipotez, które wydawały się najbardziej prawdopodobne.

Planowane jest wydanie kilkunastu zeszytów z cyklu "Epizody…", w różnych wersjach językowych. W księgarniach można już kupić pierwszy komiks zatytułowany „Miłość w cieniu zagłady", który przedstawia losy Żydówki - Mali Zimetbaum i Polaka Edwarda Galińskiego.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.