Facebook Google+ Twitter

Rotunda na okrągło - czyli jak się wylansować w internecie

Dyskusja na temat budynku Rotundy jest hitem ostatnich tygodni w mediach i w internecie. Temat wydaje się być przejawem aktywności społeczeństwa obywatelskiego.

Od kilku tygodni tematem numer jeden w internecie i stołecznych mediach jest plan wybudowania przez bank PKO nowej Rotundy. Pojawiły się jakieś projekty architektoniczne - czy ładne to kwestia gustu - ale to nie one stały się przedmiotem dyskusji. Okazało się, że w mediach temat wywołał święte oburzenie, bo jak można mieć w ogóle pomysł, żeby przebudowywać tak monumentalne cudo jakim jest Rotunda! Atak "autorytetów" szybko przeniósł się do internetu, na Facebooku powstała grupa samozwańczych obrońców Rotundy. Szybko zyskała kilka tysięcy fanów, napędzana informacjami w prasie i TV. Wydawałoby się, że cała Warszawa stoi murem za Rotundą.

Fakty i mity


Ale gdy przyjrzymy się szczegółom, okazuje się, że sprawa wygląda zupełnie inaczej.
Żyjemy w ciekawych czasach. Realna rzeczywistość ustępuje miejsca wirtualnej rzeczywistości.
Internet staje się jednym z najważniejszych narzędzi promocji. Jako pierwsi zaczęli to wykorzystywać na masową skalę politycy. Nie jest więc wielkim zaskoczeniem, że za projektem obrońców Rotundy też stoi polityk. Lewicowy czwartoligowiec z niszowej partli SDPL Bartosz Dominik jest co prawda radnym Warszawy, ale całą swoją działalność skupia na promocji w internecie - nieustannie protestuje.

To mu się nie podoba nazwa mostu, to plan budowy itp. Wystarczy zajrzeć na :http://dominiak.blog.onet.pl/

Zasada jest jedna: protestować, bić pianę i za wszelką cenę zaistnieć. Rotunda trafiła mu się jak kurze ziarno - telewizja zaprosiła kilka razy, prasa cytowała. Pełen sukces PR. Ciekawe tylko, czy te tysiące osób dołączające do jego grupy na Facebooku mają świadomość, że są tylko narzędziem w rękach sprytnego polityka.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.