Facebook Google+ Twitter

Rower niszczy zdrowie seksualne? Amerykanie twierdzą, że tak

Jak podaje PAP, amerykańscy naukowcy odkryli, że regularna jazda na rowerze może wywoływać problemy seksualne, zarówno u mężczyzn, jak i kobiet.

 / Fot. ProfDEH, CC3.0, GNU1.2Badacze z Yale School of Medicine doszli do wniosku, że jazda na rowerze nie jest w pełni bezpieczna dla zdrowia seksualnego. W badaniach opublikowanych w "The Journal of Sexual Medicine", który jest oficjalnym dziennikiem Międzynarodowego Towarzystwa Seksuologicznego, amatorzy jazdy na rowerze z pewnością nie znajdą dla siebie zbyt optymistycznych informacji.

Jak podaje PAP, cytując konkluzję z badań przeprowadzonych przez amerykańskich seksuologów: "Częsta jazda na rowerze sprzyja impotencji u mężczyzn". Jednak także kobiety mają powody do rozmyślań, bowiem wnioski jakie wyciągnęli badacze nie są pomyślne dla nich. Jazda na rowerze może u płci pięknej doprowadzić do zaburzeń polegających na "mniejszym odczuwaniu bodźców seksualnych w narządach płciowych" - alarmują amerykańscy badacze.

Z czego wynika negatywny wpływ jazdy na rowerze na ludzkie możliwości seksualne? Otóż jak się okazuje wszystkiemu winne są siodełka, które wg amerykańskich uczonych powodują, że "podczas jazdy na rowerze dochodzi do ucisku nerwów oraz naczyń krwionośnych prostaty, co sprzyja zaburzeniom erekcji".

Amerykańscy fani wielogodzinnego przemierzania rowerowych szlaków, mają jednak cień szansy na to, że pewnego dnia znowu wsiądą na rower, bez lęku o swoje umiejętności seksualne. Wszytko zależy od skonstruowania odpowiedniego siodełka, bez "wystającego nosa" - ocenia jeden z amerykańskich uczonych.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

IICCA
  • IICCA
  • 09.04.2012 19:14

@Romet: Żeby wiedzieć jaki ma to wpływ na twoje zdrowie, tu musiałbyś mieć jakiś punkt odniesienia. Widocznie go nie masz więc nie wiesz jakby to było, gdybyś na rowerze w ogóle nie jeździł.

A jeżeli wg Ciebie uprawienie sportu nie szkodzi zdrowiu, to proponuję zainteresować się sportem i zobaczyć jak jest faktycznie. Zresztą zadam pytanie: Co wg ciebie oznacza pojęcie "uprawianie sportu"? Może mylisz z uprawianiem seksu. A to też czasami szkodzi.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Romet----Masz pan problem z odróżnieniem opinii od informacji?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Przecież to nie są wnioski autora tylko tzw "amerykańskich naukowców"... :D

Komentarz został ukrytyrozwiń
Romet
  • Romet
  • 09.04.2012 16:18

Człowieku -Mariusz Kapusta-co za bzdury znowu wypisujesz .Od kiedy to uprawianie sportu szkodzi .Ja jeżdżę na rowerze i jakoś mi nie przeszkadza w życiu seksualnym .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.