Facebook Google+ Twitter

Rower Trójmiejski. Bezobsługowa wypożyczalnia rowerów zawitała do Sopotu

5 września otwarto bezobsługowy system wypożyczalni Roweru Trójmiejskiego. 7 stacji w różnych częściach Sopotu i 80 rowerów ma być alternatywą dla samochodu i ciekawym sposobem na poznanie miasta.

Poznański Rower Miejski / Fot. MOs810Jak działa bezobsługowy system wypożyczalni rowerów? Wystarczy aktywować konto na stronie Nextbike.pl. W stacji w terminalu wpisać numer telefonu, numer pin i wybrać rower. Aby go zwrócić wystarczy wsunąć z powrotem do stojaka. Do dyspozycji mamy także zapięcie.

Dla mieszkańca i urzędnika


Marcin Rudziński, sopocianin, uważa, że jest to dobry pomysł. – Wydaje mi się, że mieszkańcy Sopotu chętnie przesiądą się na rower. Pod warunkiem, że cena nie będzie wyższa niż biletu w komunikacji miejskiej – podkreśla. Miastu Sopot szczególnie zależy na tym, by sopocianie porzucili cztery kółka. W liczącej 40 tysięcy osób miejscowości na 1000 mieszkańców przypada 1200 samochodów. Dodatkowo Urząd Miasta planuje wykupić specjalny abonament dla urzędników miejskich, aby mogli załatwiać sprawy służbowe poruszając się rowerem.

Przeciwko Gdańszczanom i Gdynianom


Niektóre osoby z Trójmiasta nie są zadowolone, że system ma nazwę Rower Trójmiejski skoro jest usługą stricte sopocką. W sezonie cena dla mieszkańca Sopotu wynosi 4 zł (dodatkowo dzięki specjalnemu voucherowi ma 20 minut za darmo), dla osoby spoza miasta 8 zł. Poza sezonem ceny są tańsze o połowę.

Więcej rowerów i więcej stacji


W przyszłości firma Nextbike planuje rozszerzyć system na Gdańsk i Gdynię. Także w przyszłym sezonie liczba rowerów dostępnych do wypożyczenia w Sopocie wzrośnie do 140.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.