Facebook Google+ Twitter

Rower w autobusie - pojazd pod specjalnym nadzorem

W styczniu uzyskałam pewność, że wolno mi przewozić rower w autobusie MPK. W maju uzyskałam też pewność, że i owszem, ale ani na chwilę nie zdejmując ręki z ramy.

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Mcdrwal/Creative Commons 3.0Kilka dni temu wracałam z dworca PKP na rowerze. Ze względów bezpieczeństwa, musiałam podjechać autobusem MPK. Był późny wieczór. Autobus - przegubowy mercedes - był pusty, a przynajmniej w tej części, gdzie chciałam przycupnąć.

Ustawiłam rower tam, gdzie zwykle ustawia się wózki. Zwykle prowadzę go delikatnie do samego automatu i jedną ręką podtrzymując ramę, kupuję bilety. W mniejszych autobusach udaje się zresztą przyblokować go jedna nogą. Teraz to blokowanie zaniedbałam. Po długiej trasie po prostu zataczałam się ze zmęczenia, więc nie odpięłam też ciężkiej sakwy. Kiedy akurat byłam zajęta kasowaniem biletu, moja maszyna grzmotnęła z całej siły o podłogę autobusu. Na reakcję kierowcy nie czekałam długo. Miał rację: skoro wsiadam z rowerem, to mam nad nim czuwać. Mógłby mnie w sumie wygonić z pojazdu. Z kolei pytanie, czy mój rower jest uszkodzony, skoro go wożę autobusem, podniosło mi ciśnienie (od wielu miesięcy ta sama łaska, teraz już za cenę droższego biletu...). Kierowca zasugerował też, że rowerzyści są skłonni uciekać z miejsca wypadku, bez ponoszenia konsekwencji. No cóż. Nie podeszłam już do szoferki celem wyjaśnienia sytuacji, czy też przeprosin. W tym czasie musiałam trzymać rower :)

Piszę to wszystko ku przestrodze innych. Roweru w pojeździe pilnować jak oka w głowie. Nie ruszać się bez roweru ani na centymetr. Trzymać łapę na ramie, choćby groziło to przykuciem się do niej za pomocą łańcucha. No i oczywiście wybierać przegubowe mercedesy, puste wieczorną porą.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Joana
  • Joana
  • 23.05.2012 23:41

dobrze, że to tylko rower, bo potrfią tak zachować się matki z małymi dziećmi w wózkach /wgląd na kamerki autobusowe w mpk/ ... ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń
Mirka
  • Mirka
  • 04.05.2012 12:32

Już myślałem ,że gdyby nie ten rower(tan na zdjęciu) to chciał ktoś się przejechać , na tobie rzecz jasna .
Może faktycznie ten rower cie uratował przed pedałowaniem .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ku przestrodze innyM

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.