Facebook Google+ Twitter

Rowerami nad morze

Z Bydgoszczy do Gdyni jest ponad 200 kilometrów. Przejechanie tej trasy rowerami w tę i z powrotem, to może nie jakiś heroiczny wyczyn, ale my - para ponad pięćdziesięciolatków, jesteśmy szczęśliwi, że udało się nam przeżyć tę przygodę.

Początek drogi / Fot. Cezary KrysztofiakŚwiat oglądany z roweru jest jakiś inny niż ten zza okien samochodu. Tym bardziej, że wybierając drogę jedziemy szlakami, które zmotoryzowani omijają szerokim łukiem. Tam gdzie nie dochodzi PKS czas płynie wolniej a zmiany nie nadążają za historią.

Nie nie tylko my korzystamy z rowerów. Tutaj to bardzo popularny środek lokomocji. / Fot. Cezary KrysztofiakDaleko od szosy spotyka się krajobrazy, zapachy, drzewa, ptaki i ludzi. Przy wiejskich sklepach rozmawia się chętniej i życzliwiej. Słowa płyną wolniej, dzień jest dłuższy, a wieczory pełne spotkań.
Pokonujemy dziennie około 70 kilometrów, co zapewnia nam mocny i spokojny sen nawet na twardych karimatach.

Pod Neptunem na Długim Targu - to z całą pewnością Gdańsk / Fot. Cezary KrysztofiakTrójmiasto jest przyjazne dla rowerzystów. Już od Pruszcza Gdańskiego można jechać ścieżką „na wale”, aż do samego centrum Gdańska. Tu ścieżki rowerowe wiodą niemal wszędzie. Do Wrzeszcza, Brzeźna i piękną trasą nadmorską przez Jelitkowo, Sopot do Gdyni Orłowa. Dalej nie jest już tak pięknie, ale można sobie poradzić i dotrzeć do Skweru Kościuszki.

Nocujemy w przepięknych miejscach / Fot. Cezary KrysztofiakWracamy do domu starannie omijając zatłoczone szosy i duże miasteczka. Przez Krąg pod Starogardem Gdańskim, Osieczną, Śliwice i Cekcyn w Borach Tucholskich, aż do parku w podbydgoskim Myślęcinku. Droga przepiękna, krajobrazy cudownej urody, lasy pełne grzybów i zapachów wczesnej jesieni. Spokój nieruchomych pól i daleki terkot traktora ciągnącego kombajn do zbioru ziemniaków. Cisza pustych zagród samotnie rumieniących się dachami wśród zielonego starodrzewu. Uśmiechy i pozdrowienia z rzadka spotykanych ludzi. To wspaniałe, że świat taki jeszcze istnieje, że można się w niego zanurzyć.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

;-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tylko pozazdrościć przygody

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.