Facebook Google+ Twitter

Rowerem do Celu. Pokolenie młodych kierowców

Jazda naszymi drogami to walka o życie. Nie tylko z dziurami, nierównościami. To przede wszystkim walka o życie z ludźmi pozbawionymi elementarnej kultury motoryzacyjnej. Nadzieją na zmianę tego zjawiska są nasze dzieci. I rowery...

"Rowerem do Celu", to wspólna nazwa kilku imprez, które odbyły się w Gdańsku. Zdjęcia, które zamieszczam w minireportażu zrobione zostały w Gdańsku Brzeżnie 29 maja, po 12. Właśnie rozkręcała się impreza. Miejsce wyśmienite - można tutaj swobodnie dojechać rowerem.

Było na sporo / Fot. Robert NowickiNie wspominałbym może o tym wydarzeniu, gdyż jest wiele podobnych, może ciekawszych, może ważniejszych, ale uczestnicząc akurat w tej, uświadomiłem sobie zdarzenia nad którymi przechodziłem dotychczas bez należytej uwagi: byłem świadkiem nagminnego uczenia dzieci przez ich rodziców - jak zachowywać się na ścieżce rowerowej.

- Uważaj, jedź z prawej strony. - Oglądaj się, czy nie zajeżdżasz komuś drogi. - Nie zatrzymuj się tutaj, tylko na poboczu, gdyż przeszkadzasz innym....

I tak bez przerwy.

Ci sami rodzice, którym nie przeszkadza to, że w towarzystwie ich dzieci
może bardzo przeszkadzać w odpoczynku innych ludzi - tutaj, na ścieżce rowerowej, uczą swoje pociechy kultury: zwracania uwagi na innych, trzymania się żelaznych reguł.

Tłumek niczego sobie. / Fot. Robert NowickiI to jest to, co cieszy i napawa optymizmem: jeść będą pewnie podparte łokciami na stole, ale poruszać się po drodze - jak należy.

Z tych rowerzystów wyrośnie pokolenie dobrych kierowców. Normalnych ludzi, normalnie jeżdżących po każdych drogach.

Jest nadzieja, że do tego celu, jakim jest wyższy poziom kultury motoryzacji w Polsce, dojedziemy rowerem, czyli "Rowerem do Celu".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Bova
  • Bova
  • 26.11.2011 17:33

Temat wróci na wiosnę

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.