Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

12714 miejsce

Rowerem na Saharę

Już w najbliższy wtorek (tj. 15 lipca) rozpocznie się rowerowa wyprawa z Żywca na Saharę przez Fatimę i Maroko. Rowerzyści pokonają aż pięć tysięcy kilometrów! A wszystko to w ramach żywieckiego projektu „Rozkręć Wiarę”...

 / Fot. -To już kolejny wyjazd tej ekipy. W ostatnich latach zdobyli oni między innymi Wilno, Stambuł, Rzym (przez Bałkany), a teraz przyszła pora na gorące piaski Sahary. Jak twierdzą uczestnicy będzie to prawdziwe „wyjście na pustynię – dosłownie i w przenośni”.

- Zamierzamy w dziewięcioosobowym składzie bez wsparcia samochodu technicznego dojechać do Maroka, a dokładnie na Saharę do miejscowości Merzouga. Znajdują się tam ruchome wydmy sięgające do 250 m, a najwyższy piaszczysty skrawek Erg Chebbi jest prawdziwym spełnieniem wyobrażeń o pustyni każdego człowieka. – mówi ks. Grzegorz Kierpiec, twórca projektu „Rozkręć Wiarę”.

Śmiałkowie w ciągu 40 dni zamierzają pokonać aż pięć tysięcy kilometrów, z czego 800 kilometrów w Afryce. Trasa będzie wiodła przez Czechy, Niemcy (Dachau), Francję (Lourdes), Hiszpanię, Portugalię (Fatima) oraz Gibraltar. W Maroku będzie czekało wiele wyzwań – ze względu na mocne słońce konieczna będzie jazda nocna, co przy wysokich podjazdach w górach Rif i Atlas wymagać będzie ogromnej determinacji.

Uczestnicy w trakcie wyjazdu pragną modlić się za niewierzących w Boga oraz dziękować za kanonizację św. Jana Pawła II.

Pielgrzymka oficjalnie rozpocznie się we wtorek Mszą św. inauguracyjną o godz. 18.00 w żywieckiej konkatedrze. Tego dnia kazanie wygłosi o. Tomasz Maniura, założyciel Niniwa Team i organizator największych pielgrzymek rowerowych w Polsce. Natomiast uczestnicy wyruszą w trasę wczesnym rankiem w środę.

Ponadto każdego dnia na stronie internetowej www.rozkrecwiare.pl będą pojawiać się relacje z wyprawy. Warto również śledzić profil na Facebook'u

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.