Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

8438 miejsce

Rowerem na Stożek

Amatorzy zdobywania gór na rowerach zgromadzili się pod Stożkiem, aby sprawdzić ile czasu potrzeba, żeby wjechać na szczyt.

Anna Szafraniec i Marek Rutkiewicz z pucharami za najlepszy czas wjazdu na Stożek. Fot. Zdzisiław Płonka / Fot. Zdzisław PłonkaW niedzielne południe w okolice dolnej stacji wyciągu na Stożek zjechali się goście z rowerami górskimi. Nie byli to jednak stali bywalcy - amatorzy downhillu czyli ekstremalnego zjazdu z góry. Tym razem kierunek jazdy był odwrotny - pod górę. W biurze zawodów zlokalizowanym w Ośrodku Narciarskim "Stożek", odbywały się zapisy osób chętnych do zmierzenia się z górą na rowerze.

Start umiejscowiono u zbiegu ul. Turystycznej i Głębokiej, a metę powyżej górnej stacji kolejki linowej, przed schroniskiem. Trasa długości 4 km i różnicy poziomów 360 m pokonywana była przez obie płcie w całym przekroju wiekowym od nastolatków do zaawansowanych wiekiem sześćdziesięciolatków. Turyści i miłośnicy jesiennego piękna Beskidów gorąco dopingowali uczestników wjazdu na Stożek podczas ich zmagań z górą i zmęczeniem. Zwycięzca zawodów potrzebował na pokonanie różnicy wysokości piętnastu minut. Inni potrzebowali tego czasu więcej.

W zawodach wzięło udział blisko sto osób. Zawody były równocześnie miejscem edycji Akademickich Mistrzostw Śląska w Kolarstwie MTB. Udział wzięli między innymi - Anna Szafraniec, Magdalena Sadłecka, Marek Rutkiewicz, Wojciech Halejak.

Na planowaną w przyszłym roku, o tej samej porze, edycję organizatorzy już dzisiaj serdecznie zapraszają wszystkich chętnych do sprawdzenia się z podjazdem pod górę.

Fotografie ze zmagań na trasie oraz późniejszej dekoracji zwycięzców są dostępne w galerii www.picasaweb.google.com/uphill.stozek

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.